Sześć osób w stanie krytycznym po ataku skorpionów

Szpital w Gharyfie na południu Libii przyjął sześć osób, w tym dziecko, w stanie krytycznym po użądleniu przez skorpiona.
W wydanym w środę oświadczeniu szpital ostrzegł, że wysokie temperatury wywołały wzrost aktywności skorpionów i gadów, szczególnie na terenach rolniczych. Zaapelował do mieszkańców o podjęcie dodatkowych środków ostrożności.
Szpital zalecił sprawdzanie obuwia i odzieży przed użyciem, unikanie spania bezpośrednio na ziemi i uszczelnienie wszelkich pęknięć w ścianach i podłogach.
Użądlenia skorpionów mogą powodować silny ból i obrzęk, a w niektórych przypadkach mogą być śmiertelne, jeśli nie zostaną szybko leczone. Jad może wpływać na układ nerwowy, prowadząc do poważniejszych objawów, takich jak drżenie mięśni i problemy z oddychaniem. Dzieci są szczególnie narażone ze względu na mniejszą masę ciała, co pozwala jadowi rozprzestrzeniać się szybciej.
Libia, z jej suchym i półpustynnym klimatem, jest domem dla kilku gatunków skorpionów, z których niektóre są bardzo jadowite. Regiony południowe są szczególnie podatne na ich inwazje.
Źródło: Republika, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości

Marcin Rogacewicz zatańczy z Agnieszką Kaczorowską w „Tańcu z Gwiazdami”? Plotki o romansie znów wracają!
Mandaryna wróciła na scenę w Sopocie! Michał Wiśniewski przerwał milczenie po 20 latach: „Nigdy nie skrzywdziłbym swojej żony”
Najnowsze

Niemcy wjeżdżają do Polski, Tusk ogranicza obywateli

Lis nie odpuszcza Hołowni. Mniej pisze, ale częściej podaje posty swoich fanów

Horała i Osmalak o dialogu politycznym w „Gościu Dzisiaj”
