Przejdź do treści
8:35 Polskie kąpieliska znalazły się na ostatnim miejscu wśród państw UE pod względem jakości wody w kąpieliskach – wynika z raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA) za 2024 rok. Najlepsze wyniki osiągnęły Cypr, Bułgaria i Grecja
8:15 Rozprzestrzenia się nowy wariant koronawirusa Covid-19 o nazwie Nimbus. Jak informuje amerykańskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób, występuje on już w Azji, USA i Europie, ale nie jest groźniejszy niż wcześniejsze warianty Omikrona
8:10 Unijny komisarz gospodarki Valdis Dombrovskis zapowiedział, że Komisja Europejska będzie monitorować ceny po przystąpieniu Bułgarii do strefy euro, by zapobiec ich wzrostom
Wydarzenie W najbliższą niedzielę (22 czerwca) o g. 13:00 w Amfiteatrze przy Zamku w Pułtusku otwarte spotkanie pod hasłem "Wygrała Polska" z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Papież Leon XIV przemówił w sieci. Jego pierwszy post wzywa do pokoju

Źródło: x.com/@MLJHaynes // instagram.com/pontifex/

„Pokój z wami wszystkimi!” – te słowa zainaugurowały obecność papieża Leona XIV w mediach społecznościowych. Nowy przywódca Kościoła katolickiego rozpoczął pontyfikat od mocnego gestu: duchowego apelu o pokój do całego świata.

Przesłanie pokoju

W sieci pojawił się pierwszy wpis papieża Leona XIV na oficjalnych kontach Watykanu w serwisach „X” i Instagram. W poście, który zawierał również fotografie z pierwszych dni jego pontyfikatu, znalazły się słowa: „Pokój z wami wszystkimi!” – dokładnie te same, którymi zwrócił się do wiernych po ogłoszeniu wyboru na papieża.

— To pierwsze pozdrowienie Zmartwychwstałego Chrystusa, Dobrego Pasterza. Chciałbym, aby to pozdrowienie pokoju rozbrzmiewało w waszych sercach, w waszych rodzinach i pomiędzy wszystkimi ludźmi, gdziekolwiek się znajdują – w każdym narodzie i na całym świecie —  napisał papież w przesłaniu, które natychmiast zdobyło ogromną popularność.

Jak przekazała watykańska Dykasteria ds. Komunikacji, Leon XIV zdecydował się na utrzymanie aktywnej obecności w mediach społecznościowych poprzez oficjalne papieskie konta na platformach „X” i Instagram. Jednocześnie poinformowano, że trwa archiwizacja wpisów z 12-letniego pontyfikatu papieża Franciszka.

Ojciec Święty, wcześniej kardynał Robert Prevost, to pierwszy papież pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Jego wybór spotkał się z ogromnym entuzjazmem w ojczystym kraju – prezydent Donald Trump określił go jako „zaszczyt dla Ameryki” i „bardzo dobrą wiadomość”.

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

PILNE: Na parkingu znaleziono ciało kobiety. Policja nie wyklucza zabójstwa

Tomasz Sakiewicz z Sulejowa: Jesteśmy tutaj sercem razem z wami. Oglądajcie nas!

Rząd Pakistanu nominował Donalda Trumpa do Pokojowej Nagrody Nobla

Zobacz jak wygląda "XX Zjazd Klubów Gazety Polskiej" (galeria)

Doszło do wycieku kwasu azotowego w zakładach chemicznych na Śląsku

Władzom Ukrainy nie podoba się polska polityka historyczna

Chciał uczcić ukończenie szkoły. Spadł z wodospadu

Gwiazda "Million Dollar Beach House" zginęła w wypadku. Szukają sprawcy

Somalijczycy na Pogodnie! Matecki świadkiem zajścia: albo obudzimy się teraz, albo nigdy

Michelle Obama: cieszę się, że nie miałam syna. Byłby drugim Barackiem

Seria uderzeń Izraela. Minister Obrony ostrzega Hezbollah

Wpadka ambasadora, ujawnia ogromne straty Rosji w Ukrainie

Szykują Hagię Sophię na trzęsienie ziemi

Japonia publikuje trasy chińskich lotniskowców

Irański atak zniszczył laboratoria w izraelskim Instytucie Weizmanna

Najnowsze

PILNE: Na parkingu znaleziono ciało kobiety. Policja nie wyklucza zabójstwa

Doszło do wycieku kwasu azotowego w zakładach chemicznych na Śląsku

Władzom Ukrainy nie podoba się polska polityka historyczna

Chciał uczcić ukończenie szkoły. Spadł z wodospadu

Gwiazda "Million Dollar Beach House" zginęła w wypadku. Szukają sprawcy

Tomasz Sakiewicz z Sulejowa: Jesteśmy tutaj sercem razem z wami. Oglądajcie nas!

Rząd Pakistanu nominował Donalda Trumpa do Pokojowej Nagrody Nobla

Zobacz jak wygląda "XX Zjazd Klubów Gazety Polskiej" (galeria)