Leon XIV kończy podróż w Libanie. Poranek Papież spędził w szpitalu de la Croix
Papież Leon XIV rozpoczął we wtorek ostatni dzień swojej pierwszej podróży apostolskiej do Libanu. W planie wizyty są spotkania z pacjentami szpitala de la Croix, modlitwa w miejscu tragicznej eksplozji w porcie bejruckim oraz Msza święta na nabrzeżu. To symboliczny finał pielgrzymki, która od początku wzbudza ogromne zainteresowanie.
Spotkanie w szpitalu de la Croix
Według informacji podanych przez Vatican News, dzień Papieża rozpoczął się o godz. 8:30 wizytą w szpitalu Świętego Krzyża w Jal ed Dib — jednym z największych ośrodków leczenia chorób psychicznych na Bliskim Wschodzie. Placówka dysponuje około 1055 łóżkami i przyjmuje ponad 2200 pacjentów rocznie. Leon XIV spotka się tam z personelem oraz pacjentami. Wizyta ma pokazać, że osoby zmagające się z chorobami psychicznymi zasługują na pełen szacunek i opiekę. To ważny sygnał skierowany do całego regionu, podkreśla serwis watykański.
Kolejnym punktem planu będzie udanie się do portu w Bejrucie, gdzie w 2020 roku potężna eksplozja zabiła ponad 200 osób, a 7,5 tysiąca zostało rannych. Papież zatrzyma się tam na cichą modlitwę. To jeden z najbardziej symbolicznych momentów całego dnia. Po południu Leon XIV odprawi Mszę świętą na nabrzeżu morskim i wygłosi homilię. Następnie uda się na lotnisko w Bejrucie, gdzie o godz. 12:45 planowana jest ceremonia pożegnania. Papież powróci do Rzymu w godzinach popołudniowych, lądując na lotnisku Fiumicino o godz. 16:10.
Źródło: Republika, vaticannews.va
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X