Przejdź do treści
Republika O godz. 21:00 zaprezentujemy wyniki exit poll dla Republiki oraz wyniki badania dla TVP, TVP w likwidacji i Polsat
Polko, Polaku: Idź na wybory! Zachęć innych do głosowania! Teraz decyduje się los Polski! Wyjdź z domu, zabierz kogoś kto jeszcze nie głosował!
19:28 Ostatnie godziny głosowania, które zdecydują o przyszłości naszej Ojczyzny. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to koniecznie idź i zagłosuj! Tylko tak możemy wspólnie budować dobrą przyszłość Polski. To jest ten moment!
18:11 Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji, zwrócił się z apelem o udział w wyborach
19:01 Frekwencja w 2. turze wyborów, na godz. 17, wyniosła 54,91 proc. Frekwencja była wyższa niż podczas 1. tury, gdy wyniosła 50,69 proc.
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Ławrow: Skrajnie negatywnie odnosimy się do oświadczeń Ukrainy w sprawie NATO

Źródło: FLICKR/ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΏΝ/CC BY-SA 2.0

Szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że jego kraj skrajnie negatywnie odnosi się do oświadczeń Ukrainy o możliwości jej wstąpienia do NATO. Mówił o tym na konferencji prasowej w Moskwie z szefem Rady Europy Thorbjoernem Jaglandem.

– Odnosimy się do tego skrajnie negatywnie – powiedział minister spraw zagranicznych Rosji. – Wszyscy rozumieją zgubność dalszego rozszerzenia NATO, to tylko przesuwa linie podziału na kontynencie – dodał.

Zaznaczył, że z sekretarzem generalnym Rady Europy (RE) nie rozmawiali w piątek o NATO.

– Nie mówiliśmy dziś o NATO ani w kontekście ukraińskiego kryzysu, ani w kontekście próby podkupienia przez NATO mistrali od Francji – powiedział Ławrow, podkreślając, że z Jaglandem omawiano kwestie, którymi zajmuje się RE, w tym i te związane z kryzysem na Ukrainie.

– Dobrze by było, by wszyscy, w tym Ukraina i członkowie Sojuszu Północnoatlantyckiego, zrozumieli, że obecnie Europie nie są potrzebne zamknięte bloki, które próbują rozdzielić kontynent, lecz organizacje typu Rady Europy, które łączą, dają unikatową możliwość istnienia we wspólnej przestrzeni prawnej i funkcjonują zgodnie z demokratyczną zasadą: jedno państwo – jeden głos – powiedział szef rosyjskiego MSZ.

Ławrow już po raz kolejny na spotkaniu z Jaglandem ostrzega przed dążeniami Ukrainy do NATO. Robił to już we wrześniu, zaznaczając, że inicjatywy w sprawie wejścia Ukrainy do NATO podważają wysiłki na rzecz pokojowego rozwiązania kryzysu ukraińskiego.

Ukraina po niedawnych wyborach parlamentarnych zapowiedziała rezygnację ze statusu państwa pozostającego poza sojuszami militarnymi. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył w czwartek, że Ukraina powinna zrezygnować ze statusu państwa pozostającego poza blokami militarnymi, jednak nie ma mowy, by jego kraj stał się w krótkim czasie członkiem NATO.

PAP

Wiadomości

Ostatnie minuty głosowania. Korwin-Mikke z mocnym przesłaniem!

OGLĄDAJ NA ŻYWO: Wieczór Wyborczy Republiki. Polacy wybierają, my komentujemy!

Marlena Maląg w Brukseli: Europa zmierza w kierunku liberalno-lewackim

Jarosław Kaczyński apeluje o udział w wyborach: „Ostatnie godziny głosowania!”

Skandal w Kanadzie: wyrzucili męża zaufania z lokalu wyborczego

PKW podała frekwencję wyborczą

Woś interweniuje w Raciborzu. Flaga Polski wraca na swoje miejsce

Mentzen apeluje: Idźcie na wybory!

Paryż: Dwie osoby nie żyją, setki rannych

Tragedia w Nigerii. 22 sportowców zginęło w wypadku drogowym, autobus spadł z mostu [WIDEO]

Tomasz Ognisty: w komisji wyborczej nie ma flagi Polski, za to jest flaga Niemiec

Prezydent Andrzej Duda oddał głos w II turze wyborów prezydenckich

Co wydarzyło się w Polsce 1 czerwca?

Wybory w Korei Południowej pod znakiem USA i Chin

„Wakacje od wojny”. Piękna akcja dla dzieci z Syrii

Najnowsze

Ostatnie minuty głosowania. Korwin-Mikke z mocnym przesłaniem!

Skandal w Kanadzie: wyrzucili męża zaufania z lokalu wyborczego

PKW podała frekwencję wyborczą

Woś interweniuje w Raciborzu. Flaga Polski wraca na swoje miejsce

Mentzen apeluje: Idźcie na wybory!

OGLĄDAJ NA ŻYWO: Wieczór Wyborczy Republiki. Polacy wybierają, my komentujemy!

Marlena Maląg w Brukseli: Europa zmierza w kierunku liberalno-lewackim

Jarosław Kaczyński apeluje o udział w wyborach: „Ostatnie godziny głosowania!”