Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
22:32 Miliony mieszkańców stanów Kalifornia, Oregon i Waszyngton objęto ostrzeżeniami przed ekstremalnymi upałami. Do wtorku w głębi Kalifornii termometry mogą wskazać nawet około 43 st. C.
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Bytom zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem 15 czerwca, godz. 17:00 Aula przy parafii WNMP na rynku w Bytomiu.
Wydarzenie Łódzkie Kluby „Gazety Polskiej” oraz poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom zapraszają na spotkanie z autorami patriotycznej książki „Jak Koty Polskę Zbudowały”. Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca o godz. 17 przy ul. Piotrkowskiej 143 w Łodzi
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Koszalin zaprasza na spotkanie z byłym premierem Mateuszem Morawieckim. W spotkaniu wezmą udział także posłowie: Małgorzata Golińska i Marek Subocz. 15 czerwca, godz. 18:00, Kino Wolność, ul. Wyszyńskiego 65, Szczecinek
Wydarzenie 16 czerwca o g. 12.00 przy kościele św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu odbędzie się uroczystość odsłonięcia Pomnika żołnierzy PZW Obwód "Maria"
Wydarzenie Burmistrz Skawiny i przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" Ryszard Majdzik zapraszają na protest przeciwko budowie trasy S7 przebiegającej przez gminę. 17 czerwca, godz. 11:00-14:00, Kraków, przejście dla pieszych, ul. Skotnicka (obok domu weselnego)
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Hrubieszów zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą Oskarem Kidą. 18 czerwca, godz. 17:00. HSM Słoneczko, ul. Polna 19, Hrubieszów
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Słupsk zaprasza na plenerowe spotkanie otwarte z posłami Patrykiem Jakim, Tobiaszem Bocheńskim i Michałem Kowalskim. 20 czerwca, godz. 14.00, Park im. J. Waldorffa, przy ul. Jana Pawła II w Słupsku
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Zgorzelec zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny 20 czerwca, godz. 16:00 Przemarsz od kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela do kościoła p.w. Św. Bonifacego w Zgorzelcu
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Odolanów zaprasza na uroczystość 80. rocznicy śmierci Jana Kempińskiego 21 czerwca, godz. 13:30 pod Pomnikiem Pamięci Bitwy pod Odolanowem
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Ryki II zaprasza na uroczystość „Bohaterowie Niezłomni” z okazji 80. rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „ORLIKA”. 21 czerwca, rozpoczęcie godz. 8:45 przed Kościołem Parafialnym p.w. Najświętszego Zbawiciela w Rykach
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Zielonej Górze i poseł Jerzy Materna zapraszają na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim. 17 czerwca (środa), godz. 17:30 aula C Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy al. Wojska Polskiego 69 w Zielonej Górze

Ławrow: Relacje z Unią Europejską ulegają degradacji

Źródło: PAP/EPA/SALVATORE DI NOLFI

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w piątek, że relacje Moskwy i Unii Europejskiej ulegają degradacji i ocenił, że Moskwa "nie może nic z tym zrobić". Zarzucił Niemcom, że "nie przedstawiają faktów" w sprawie otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

- Relacje między Rosją i UE wyraźnie ulegają degradacji. Widzimy, jak do znanej od dawna rusofobicznej mniejszości, nadzwyczaj agresywnej, dochodzą próby ze strony poważnych, starych państw UE, by stanąć na czele tego ruchu" - powiedział Ławrow. Wśród państw tych wymienił Niemcy. "Zasmuca nas to (...). Jednak nic z tym nie możemy zrobić - zaznaczył.

Wypowiadając się po rozmowach z szefem MSZ Danii Jeppe Kofodem minister powiedział, że Moskwa słyszy "deklaracje, groźby, ostrzeżenia, że będą wprowadzone sankcje" wobec niej. "Wymienia się już pewne osoby, które będą ukarane za to, że Aleksiej Nawalny został otruty - wskazał. Komentując te zapowiedzi Ławrow oznajmił, że Niemcy "nie przedstawiają żadnych faktów" w sprawie tego otrucia. Zapewnił, że Rosja "nie może prowadzić śledztwa w sprawie, w której nie dysponuje faktami".

- Stanowisko UE, że trzeba im wierzyć na słowo, po prostu dlatego, że są Unią Europejską, to mania wielkości i brak szacunku dla swoich partnerów - oświadczył szef dyplomacji Rosji.

Francuski dziennik "Le Monde" podał, że przygotowywany przez Francję i Niemcy wykaz osób, które mogą zostać objęte sankcjami w związku z próbą otrucia Nawalnego, liczy dziewięć nazwisk. Według źródeł gazety na "czarnej liście" mogą znaleźć się przedstawiciele administracji (kancelarii) prezydenta Władimira Putina i organów bezpieczeństwa Rosji. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odmówił w piątek skomentowania tych doniesień.

PAP