Koronawirus nie tylko rozprzestrzenia się po całym organizmie, ale może też przetrwać przez wiele miesięcy

Koronawirus może nie tylko rozprzestrzeniać do wielu narządów poza układem oddechowym, ale też pozostawać tam przez miesiące od momentu zakażenia – wynika z badań Narodowego Instytutu Zdrowia USA.
Najbardziej narażone na infekcję są mózg, oczy, mięśnie, skóra, nerwy obwodowe, a także tkanki w układzie sercowo-naczyniowym, żołądkowo-jelitowym, rozrodczym, hormonalnym i limfatycznym.
Czytaj: Nowe obostrzenia. Minister zdrowia podał termin
„Nasze dane potwierdzają wczesną fazę wiremii” – napisali naukowcy, odnosząc się do obecności wirusa we krwi, „która rozsiewa go po całym ciele po infekcji płuc”.
Wyniki mogą pomóc wyjaśnić przypadki długotrwałego utrzymywania się efektów zakażenia koronawirusem, już po przebyciu choroby.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze

Politycy PiS żądają dymisji w Instytucie Pileckiego po aferze ze Sznepfem

Zabójstwo prof. Przemysława Jeziorskiego w Grecji. Wśród zatrzymanych jest jego była żona

Bodnar za wszelką cenę chce uniemożliwić zaprzysiężenie nowego prezydenta? Napisał list do Hołowni
