Przejdź do treści
Radio Republika Gościem poranka w Radiu Republika w środę, 2 lipca, o godz. 07:08 będzie prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski.
Wydarzenie 2.07(środa). Od godz.15.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji! 
Wydarzenia Piotrków Trybunalski: Redaktor Tomasz Sakiewicz z Klubem "GP" 3.07 (czwartek) od godz. 15.00 będzie zbierać podpisy poparcia dla referendum przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Piotrków Tryb. zaprasza 3 lipca o godz. 18.00 na spotkanie z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem. Sala restauracji Sara (dawna Altamira), ul. Dmowskiego 38c
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Głogowie informuje o zbieraniu podpisów ws. referendum w powiecie głogowskim - STOP nielegalnej imigracji! Punkty: plac przy Ratuszu, Plac 1000-lecia, tężnia Piastów, targowisko oś. Kopernika: 30.06–02.07, godz. 10:00–17:00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kolejni z najwyższymi tytułami szlacheckimi. Zobacz kogo wyróżniono!

Źródło: GOVERNMENT OF ALBERTA/FLICKR.COM/CC

– Były perkusista zespołu "The Beatles" Ringo Starr, muzyk "Bee Gees" Barry Gibb i były wicepremier Nick Clegg są wśród osób, które otrzymały najwyższe tytuły szlacheckie za wybitne osiągnięcia - podał w komunikacie Pałac Buckingham. Zgodnie z tradycją, królowa Elżbieta II przyznaje wyróżnienia dwa razy w roku - w Nowy Rok oraz w czerwcu, urodziny królowej.

Najwyższe tytuły szlacheckie otrzymało 25 osób. Od teraz będą mogli posługiwać się honorowymi tytułami Sir i Dame przed imieniem.

Łącznie królowa Elżbieta II odznaczyła aż 1123 osoby, z czego 551 - 49 proc. - to kobiety.

Wyróżnieni:

Alexander Schulman - była redaktor naczelna brytyjskiego "Vogue"

Hugh Laurie - aktor

Heather Kinght - kapitan obecnej kobiecej drużyny krykieta, która wygrała mistrzostwo świata

podpułkownik Mordaunt Cohen - zasługi na rzecz edukacji o drugiej wojnie światowej

Helena Jones - praca z młodzieżą w walijskim mieście Brecon.

Podkreślono też, że na zaszczytne tytułu liczyć mogą osoby, które działały po czerwcowym pożarze apartamentowca Grenfell Tower w Londynie oraz ci, którzy jednoczyli społeczność po zamachach terrorystycznych w Londynie i Manchesterze.

Tytuły przyznawane są za wybitne zasługi na rzecz Wielkiej Brytanii w różnych dziedzinach życia, a także w ramach docenienia pracy społecznej.

niezalezna.pl

Wiadomości

Niemcy podpisali umowę z Ukrainą. Będą produkować dla nich drony

Fatalny sezon tornad w USA. Przekracza średnią historyczną

Rozstrzygnął Vance: Senat USA przyjął "wielką i piękną ustawę" Trumpa

Skandal z oszustwami przy dotacjach UE. Rezygnacja w rządzie

Jest szansa na zawieszenie broni w Strefie Gazy

Holandia chce zmienić prawo: nielegalny pobyt w kraju ma być karany

Bombowce B-2 mogą mieć "jeszcze jeden kurs"?

Sztuczna inteligencja pomoże nam rozmawiać ze zwięrzętami

Koniec poszukiwań 57-latka. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

Manowska: wybory wygrał Karol Nawrocki! Prezes Sądu Najwyższego o kuriozalnej narracji bodnarowców

Politycy w Republice o chaosie po stronie władzy i kompromitacji Bodnara

Manowska: Każdy protest analizowaliśmy. Żadnego nie zlekceważono

Hołownia: 6 sierpnia odbiorę przysięgę prezydencką od Nawrockiego

Tusk zrobi porządek na granicy... ale z Ruchem Obrony Granic! Niemcy niewinni

Reparacje od Niemiec. Mocne słowa dr Kidy w Parlamencie Europejskim

Najnowsze

Koniec poszukiwań 57-latka. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

Skandal z oszustwami przy dotacjach UE. Rezygnacja w rządzie

Jest szansa na zawieszenie broni w Strefie Gazy

Holandia chce zmienić prawo: nielegalny pobyt w kraju ma być karany

Bombowce B-2 mogą mieć "jeszcze jeden kurs"?

Niemcy podpisali umowę z Ukrainą. Będą produkować dla nich drony

Fatalny sezon tornad w USA. Przekracza średnią historyczną

Rozstrzygnął Vance: Senat USA przyjął "wielką i piękną ustawę" Trumpa