Przejdź do treści
20:34 Prezydent Karol Nawrocki na wniosek nowego szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Sławomira Cenckiewicza powołał dwóch zastępców szefa BBN - generałów rezerwy Andrzeja Kowalskiego i Mirosława Brysia. Szefem Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi
18:14 Prezydent Karol Nawrocki podpisał inicjatywę ustawodawczą dotyczącą projektu ustawy o CPK
17:33 Izrael: premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że jego kraj zamierza przejąć kontrolę wojskową nad całym terytorium Strefy Gazy, lecz ostatecznie przekazać ją pod zarząd "sił arabskich"
17:15 TOPR: turysta, poruszający się samotnie na nieoznakowanym fragmencie grani pomiędzy Wrotami Chałubińskiego a Szpiglasową Przełęczą, zginął po upadku z około 100-metrowej skalnej ściany
16:50 PZU: Andrzej Klesyk odwołany z funkcji prezesa spółki
16:01 Piłka nożna: Robert Lewandowski jest wśród trzydziestu graczy nominowanych w czwartek do nagrody magazynu „France Football” dla najlepszego piłkarza świata. Natomiast w gronie kobiet znalazła się m.in. Ewa Pajor. Oboje reprezentują barwy Barcelony
15:21 USA: Donald Trump polecił przeprowadzenie spisu powszechnego bez uwzględniania nielegalnych imigrantów
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kolejne wsparcie z zagranicy dla abp. Jędraszewskiego. "Podziwiam odważną wiarę Jego Ekscelencji"!

Źródło:

- Podziwiam wiarę i odważną homilię Jego Ekscelencji, nazywającą po imieniu „tęczowe manifestacje”, które deprawują naród polski, chcąc zmienić i zniszczyć „oblicze ziemi, tej ziemi!” - napisał w liście do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego biskup Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie. To kolejne słowa wsparcia i wdzięczności dla metropolity krakowskiego za jego niezłomne głoszenie Ewangelii, które napływają z całego świata.

Jego Ekscelencja

Metropolita Krakowski

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski

Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie,

Z odległości tysięcy kilometrów, z afrykańskiego kraju – Kamerunu, śledzę wydarzenia z mojego  rodzinnego kraju, z którego pochodzę i gdzie zostało moje serce.

Z ubolewaniem patrzę na zmieniające się w nim życie i akcje, jakie są prowadzone przeciwko Kościołowi, przeciwko samemu Bogu i naszej ukochanej Matce, Najświętszej Pannie Maryi.

Dlatego z wielką dumą w sercu podziwiam wiarę i odważną homilię Jego Ekscelencji, nazywającą po imieniu „tęczowe manifestacje”, które deprawują naród polski, chcąc zmienić i zniszczyć „oblicze ziemi, tej ziemi!” – jak o Polsce wołał w Krakowie podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny 40 lat temu św. Jan Paweł II.

Już Sługa Boży, ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński, nasz narodowy prorok, mówił: „Jeśli przyjdą zniszczyć ten naród, zaczną od Kościoła. Gdyż Kościół jest siłą tego narodu”. I to się staje, to przeżywamy obecnie…ku naszemu wielkiemu smutkowi.

Doczekaliśmy trudnych czasów, ale wierzę mocno, podobnie jak bardzo wielu Polaków, że wkrótce obudzi się w narodzie wiara, patriotyzm i polska godność, że nie damy zniszczyć wiary, w której jesteśmy wychowani, która przybliża nas do Boga, która wnosi w nasze życie piękno, dobro, miłość i pokój – wartości, które nadają sens życiu każdego człowieka, a zwłaszcza nas, Polaków.

Jeszcze raz z głębi serca dziękuję Jego Ekscelencji za odwagę, za tego Bożego Ducha, ducha księdza Kardynała Wyszyńskiego, za postawę na wzór Jana Pawła II – tych, którzy nie bali się nazwać sprawy po mieniu, którzy, nawet mimo cierpienia fizycznego i duchowego, trwali i wskazywali drogę do Domu Ojca, który nas kocha i nigdy nie pozostawi.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności oraz w łączności modlitewnej.

Szczęść Boże,

+ Biskup Jan Ozga

ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie

Cameroun, Doumé, 12 sierpnia 2019 r. “

Archidiecezja Krakowska

Wiadomości

Raków zawodzi w ataku. Przegrana przed własną publicznością

Pedofil „ekspertem” w zespole do spraw ochrony dzieci. Co jeszcze zgotuje nam koalicja Tuska!?

Kałużny o groźbach Tuska pod adresem Nawrockiego: będzie postępował bezwzględnie, gdyż to jest najczarniejsza postać w polskiej polityce

Nowacka nie ma wstydu. Atakuje prezydenta Nawrockiego: „Niech skończy gwiazdorzyć”

Przed tym ostrzegaliśmy! Nielegalni imigranci z Afganistanu uciekli z ośrodka w Izdebnie, trwają poszukiwania

Prezydent Nawrocki to twardziel, więc "szuria" będzie uderzać w jego rodzinę [WIDEO]

Specjalni goście z Ameryki Matt i Mercedes Schlapp w Republice!

Złota Piłka 2025: Lewandowski i Pajor wśród nominowanych

Prezydencki minister Marcin Przydacz w Republice: Karol Nawrocki będzie prowadzić asertywną politykę zagraniczną

Jagiellonia wygrywa w Danii i robi krok w stronę IV rundy el. LK

Internauci komentują tłumaczenia Ruchniewicza ws. zwrotu dóbr kultury: „Tej sprawy nie uda wam się wyciszyć”

Legia rozgromiona! AEK Larnaka nokautuje Wojskowych 4:1

Gawkowski chce zapunktować u Tuska i Silnych Razem. Odlicza dni do końca prezydentury Nawrockiego

Koalicja 13 grudnia ma poważny problem. Ten sondaż wskazuje na kontynuację regresu

Kałużny, Kasprzyk, Sośnierz, Lipski, Woch będą gośćmi o godzinie 21:00 Ewy Bugały w programie "Republika Wieczór"

Najnowsze

Raków zawodzi w ataku. Przegrana przed własną publicznością

Przed tym ostrzegaliśmy! Nielegalni imigranci z Afganistanu uciekli z ośrodka w Izdebnie, trwają poszukiwania

Prezydent Nawrocki to twardziel, więc "szuria" będzie uderzać w jego rodzinę [WIDEO]

Matt Schlapp i Mercedes Schlapp w Republice

Specjalni goście z Ameryki Matt i Mercedes Schlapp w Republice!

Złota Piłka 2025: Lewandowski i Pajor wśród nominowanych

Pedofil „ekspertem” w zespole do spraw ochrony dzieci. Co jeszcze zgotuje nam koalicja Tuska!?

Kałużny o groźbach Tuska pod adresem Nawrockiego: będzie postępował bezwzględnie, gdyż to jest najczarniejsza postać w polskiej polityce

Nowacka nie ma wstydu. Atakuje prezydenta Nawrockiego: „Niech skończy gwiazdorzyć”