Przejdź do treści
07:02 Małopolskie: Karol Nawrocki - 35,21 proc., Rafał Trzaskowski - 24,41. proc. - dane PKW ze wszystkich obwodów
06:51 Polska: Z pięciu powiatów województwa opolskiego dotkniętych w największym stopniu przez powódź, w trzech pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Karol Nawrocki
06:46 Polska: Na Podkarpaciu zdecydowane zwycięstwo Nawrockiego - 42,77 proc., drugi Trzaskowski - 17,90 proc.
06:43 Świętokrzyskie: Karol Nawrocki - 39,94 proc., Rafał Trzaskowski - 23,73 proc.
05:58 Lubelskie: Karol Nawrocki - 39,02 proc., Rafał Trzaskowski- 20,65 proc.
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
05:38 Podhale: Karol Nawrocki 40,2 proc; Rafał Trzaskowski 31,25 proc.
05:19 Podlaskie: Karol Nawrocki - 35,64 proc., Rafał Trzaskowski - 23,31 proc.

Marco Rubio: nałożenie sankcji na Rosję może oznaczać kolejne lata wojny

Źródło: X - @SecRubio

Prezydent Trump nie nałożył dotąd sankcji na Rosję, bo pogrzebałoby to szanse rozmów i skazało nas na kolejne dwa lata wojny - powiedział w niedzielę sekretarz stanu Marco Rubio w wywiadzie dla telewizji NBC. Zapowiedział jednocześnie, że nadchodzący tydzień będzie kluczowy i zdecyduje, czy USA nadal chcą się angażować w mediację konfliktu.

Wysiłki dyplomatyczne

Rubio został zapytany o sobotnią sugestię prezydenta Trumpa, że może nałożyć sankcje na Rosję, bo Władimir Putin go "podpuszcza" i nie chce powstrzymać wojny. Pytany, dlaczego Trump tego jeszcze nie zrobił, Rubio odparł, że nadal ma nadzieję w powodzenie dyplomatycznych wysiłków.

"W chwili gdy zaczynasz robić takie rzeczy (nakładać sankcje), odchodzisz od tego. Skazujesz się teraz na kolejne dwa lata wojny i nie chcemy, żeby to się stało" - powiedział szef dyplomacji USA. Stwierdził przy tym, że tylko USA i prezydent Trump są w stanie zbliżyć obie strony i że zasługują na pochwały ze względu na włożony wysiłek w rozmowy.

To będzie krytyczny tydzień 

Zaznaczył jednocześnie, że choć do zatrzymania walk jest obecnie bliżej niż w ciągu trzech lat wojny, inicjatywa może się nie powieść, a administracja USA podejmie wkrótce decyzje, czy nadal angażować się w mediację.

"Te ostatnie kilka kroków tej podróży zawsze będzie najtrudniejsze, ale musi się to stać wkrótce. Nie możemy kontynuować, jak powiedziałem, poświęcania czasu i zasobów na ten wysiłek, jeśli nie przyniesie to rezultatów. Tak więc ostatni tydzień naprawdę był poświęcony ustaleniu, jak blisko są te strony i czy są wystarczająco blisko, aby zasługiwało to na dalsze inwestowanie naszego czasu jako mediatora" - powiedział sekretarz stanu. Dodał, że nadchodzący tydzień będzie "krytyczny", i będzie to tydzień, "w którym musimy podjąć decyzję, czy jest to przedsięwzięcie, w które chcemy nadal być zaangażowani".

 

Źródło: Republika, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X


 

Wiadomości

PKW: Zliczono prawie WSZYSTKIE głosy. Różnica jest niewielka [SPRAWDŹ]

Nawrocki kontynuował spotkania. "Pokonam Rafała Trzaskowskiego!"

Wybory prezydenckie w Polsce: tak głosowała zagranica...

Tam kandydaci zdobywali najwięcej głosów

Przełomowy moment. Trump miał dość, ale zadzwoni

Wyniki PKW z 98 procent komisji. Trzaskowski o włos

Ostateczne, oficjalne, wyniki wyborów w Rumunii

Szefernaker zdradził, co zrobi sztab przed drugą turą

Late poll z 90 procent komisji wyborczych! Co za wynik...

Niespodzianka w wyborach w Portugalii. 50 lat przełamane

Simion apeluje do zwolenników o dalszą walkę

W tym kraju Nawrocki uzyskał prawie 43 procent!

Wyniki late poll dla Telewizji Republika

Są wyniki Ipsos late poll! Jaka różnica?

Karol Nawrocki ocenił wybory. sprawiedliwość papierkiem lakmusowym

Najnowsze

PKW: Zliczono prawie WSZYSTKIE głosy. Różnica jest niewielka [SPRAWDŹ]

Przełomowy moment. Trump miał dość, ale zadzwoni

Wyniki PKW z 98 procent komisji. Trzaskowski o włos

Ostateczne, oficjalne, wyniki wyborów w Rumunii

Szefernaker zdradził, co zrobi sztab przed drugą turą

Nawrocki kontynuował spotkania. "Pokonam Rafała Trzaskowskiego!"

Wybory prezydenckie w Polsce: tak głosowała zagranica...

Tam kandydaci zdobywali najwięcej głosów