Kłopoty nowego ministra finansów na Ukrainie. Był dyrektorem firm zarejestrowanych w rajach podatkowych?
Rosyjska "Niezawisimaja Gazieta" poinformowała, że minister finansów w nowym ukraińskim rządzie Ołeksandr Danyluk jest dyrektorem trzech firm zarejestrowanych w rajach podatkowych. Minister zaprzeczył jednak doniesieniom.
Ukraińskie prawo antykorupcyjne zabrania wysokim urzędnikom państwowym rejestrowania firm w rajach podatkowych. Powołany 14 kwietnia do rady ministrów Danyluk kategorycznie zaprzecza oskarżeniom. Jak twierdzi, przez lata walczył z korupcją i sam jest autorem wielu ustaw antykorupcyjnych.
Rosyjscy dziennikarze ujawnili jednak, że polityk łamał prawo. Minister tłumaczył się jednak, że był pewien, że partnerzy usunęli go z zarządów spółek zarejestrowanych w rajach podatkowych.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Prawica z wyraźną przewagą. Najnowszy sondaż pokazuje zmianę układu sił na polskiej scenie politycznej
Fundacja Myśli Demokratycznej zrywa współpracę z Rudzińskim po ujawnieniu przez WP afery hejterskiej
Najnowsze
Rakiety, systemy obrony powietrznej i satelity. Szwedzi rozumieją zagrożenie ze strony Rosji
Śliwka alarmuje: 400 mln zł z budżetu MSZ ma trafić na Ukrainę, a nie do polskiej dyplomacji
TSUE przesuwa granice. Ordo Iuris alarmuje o ingerencji w suwerenność państw