Przejdź do treści
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Kijów uległ presji Berlina? Zełenski musiał złożyć obietnicę Scholzowi

Źródło: Reuters

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz w wywiadzie dla sobotnio-niedzielnego wydania dziennika „Bild” powiedział, że istnieje porozumienie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, że broń dostarczana przez Zachód nie zostanie użyta do ataków na terytorium Rosji. Kanclerz zapytany przez „Bilda” o porozumienie z prezydentem Zełenskim, że zachodnia broń będzie używana tylko na terytorium Ukrainy i że Rosja nie będzie przez nią atakowana, odpowiedział: „Jest co do tego zgoda”.

Odnosząc się do stwierdzenia Putina, że „niemieckie czołgi znów będą” zagrażać Rosji, Scholz powiedział: „Jego słowa są częścią serii absurdalnych porównań historycznych, których używa do usprawiedliwienia swojego ataku na Ukrainę. Ale tej wojny nie można niczym usprawiedliwić. Rosja prowadzi bezlitosną wojnę z Ukrainą”.

Były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że Putin groził mu przez telefon. Czy tobie też Putin powiedział coś takiego?,zapytał„Bild” : „Nie, Putin nie groził ani mnie, ani Niemcom. W naszych rozmowach telefonicznych bardzo wyraźnie widać nasze bardzo różne punkty widzenia na wojnę na Ukrainie. Wyjaśniam Putinowi, że wyłączną odpowiedzialność za wojnę ponosi Rosja. Bez powodu Rosja najechała swojego sąsiada, by wziąć pod pazury część Ukrainy lub cały kraj. Nie możemy tego tak po prostu zaakceptować, ponieważ zasadniczo narusza to europejski porządek pokojowy. Dlatego wspieramy Ukrainę finansowo, humanitarnie, a także uzbrojeniem”.

Kanclerz wyjaśnił też, na jakich zasadach Niemcy udzielają Ukrainie pomocy wojskowej: „Razem z naszymi sojusznikami przekazujemy Ukrainie czołgi, aby mogła się bronić. Każdą dostawę broni starannie rozważaliśmy, ściśle koordynowaliśmy ją z naszymi sojusznikami, przede wszystkim z Ameryką. Takie wspólne podejście zapobiega eskalacji wojny”.

PAP

Wiadomości

coraz mniej Belgów w Belgii

Tylko 10,56 proc. młodych w Brukseli to Belgowie

Etna: intensywne fontanny lawy do 400 m wysokości

Pogoda paraliżuje Stany Zjednoczone

Silny wiatr wpycha wody z zalewu do rzeki. Miasto szykuje sią na najgorsze

„Times”: jeśli ten rok nie przyniesie pokoju, działania wojenne osłabną

Potężne wichury nad Finlandią. Laponia odwołała loty

Tak Poznań przywitał prezydenta. A jak Szłapkę i reprezentanta Czarzastego?

Gosek o balonach z Białorusi: Tusk nadal nie wie, co się wydarzyło

Zmiany w obronie Realu? Przyszłość jednego z liderów stoi pod znakiem zapytania

O godz. 23:45 zapraszamy do Republiki na program "Odbudowani". Gościem będzie reżyser Jan Sobierajski

Ferie z WOT 2026 – Start! Zamiast nudy – wojskowe wyzwanie i prawdziwa przygoda

Polak na scenie z legendą rapu! Jimek zrobił SHOW u boku Snoop Dogga

Lewandowski wyjaśnia, dlaczego nie pożyczył Grosickiemu pieniędzy: „Nie chciałem pogłębiać problemu”

Kanada zamierza przekazać Ukrainie dodatkowe 2,5 mld dolarów pomocy

„Jakby wróciły dawne święta”. Wigilia u nazaretanek na Mokotowie

Najnowsze

coraz mniej Belgów w Belgii

Tylko 10,56 proc. młodych w Brukseli to Belgowie

wojna na Ukrainie

„Times”: jeśli ten rok nie przyniesie pokoju, działania wojenne osłabną

wichury w Finlandii

Potężne wichury nad Finlandią. Laponia odwołała loty

Tak Poznań przywitał prezydenta. A jak Szłapkę i reprezentanta Czarzastego?

Gosek o balonach z Białorusi: Tusk nadal nie wie, co się wydarzyło

lawa wulkanu Etna

Etna: intensywne fontanny lawy do 400 m wysokości

powodzie w USA

Pogoda paraliżuje Stany Zjednoczone

Elbląg przygotowuje się na cofkę

Silny wiatr wpycha wody z zalewu do rzeki. Miasto szykuje sią na najgorsze