Kijów apeluje do cywilów: Opuśćcie miejsca walk

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy zaapelowała do mieszkańców wschodniej części kraju o opuszczenie miejscowości zajętych przez prorosyjskich bojowników i wyznaczyła korytarze do ewakuacji z tych miejsc ludności cywilnej.
Rada ostrzegła przed grabieżami, porwaniami, przejmowaniem prywatnych budynków oraz kradzieżami samochodów, czego dopuszczają się terroryści w rejonie operacji przeciwko nim.
– Wzywamy w związku z tym miejscową ludność do opuszczenia zajętych przez terrorystów terenów – oświadczył rzecznik RBNiO Andrij Łysenko.
Poinformował, że władze zorganizowały dwa punkty dla ewakuowanych, które znajdują się w okolicach opanowanego przez rosyjskich dywersantów z Doniecka i Ługańska. Według Łysenki korytarzem utworzonym w ubiegłym tygodniu w okolicach Ługańska wydostało się prawie tysiąc osób.
RBNiO przypomniała, że osoby, które chcą opuścić strefę działań wojennych, powinny mieć widoczne na ubraniu oznakowanie: jeśli jest to grupa, na jej czele i na końcu powinni iść ludzie z widocznymi rozciągniętymi kawałkami białego płótna; pojedyncze osoby powinny mieć na ramieniu szeroką białą wstążkę.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze

Amerykańska lewica w kryzysie. Sondaż pokazuje dramatyczne załamanie poparcia Demokratów

Żaryn komentuje słowa Hołowni: otrzymaliśmy potwierdzenie, że obecny układ rządzący w Polsce generuje najpoważniejsze dla RP zagrożenia

Putin szuka winnych. Seria zatrzymań po porażkach na froncie

Garderoby, dzieci i… 12 białych róż! Wymagania Jennifer Lopez na koncercie w Polsce robią wrażenie!

Dziennikarze WP o kulisach afery noclegowej w Turcji. Główny Inspektor Transportu Drogowego pobierał opłaty za noclegi?

Eutanazja nadal nielegalna we Włoszech. Jednak wyrok TK budzi niepokój wśród obrońców życia
