Przejdź do treści
Radio Republika Radio Republika: Gościem Poranka Radio Republika w poniedziałek o godz. 7:08 będzie Paweł Kukiz. Słuchaj: radiotvrepublika.pl
21:23 Brytyjski resort obrony: straty wojsk Korei Płn. w obwodzie kurskim to ponad 6 tys. żołnierzy
20:53 Izrael: Kolejny atak rakietowy Iranu. Zniszczenia na południu i północy kraju
19:41 Izrael: Mieszkańcy Jerozolimy przygotowują się do kolejnych ataków Iranu
19:17 Sport: Szwed Armand Duplantis wynikiem 6,28 m poprawił w Sztokholmie własny rekord świata w skoku o tyczce
18:45 Irak: Ambasada USA ostrzega przed możliwymi atakami na miejsca związane z Amerykanami
18:23 B. Netanjahu dla Fox News: nasze działania mogą doprowadzić do obalenia reżimu w Iranie
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem. 16 czerwca, godz. 18:00. Hotel i Restauracja "Pelikan" ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
Wydarzenie Klub GP Gdańsk II organizuje 21 czerwca (sobota) piknik patriotyczny w Rekownicy (gmina Nowa Karczma), odjazd autokaru spod ECS w Gdańsku o godzinie 15:15, w programie msza św. dziękczynna za wybór prezydenta, koncert Andrzeja Kołakowskiego
Wydarzenie Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Kluby Gazety Polskiej w Gdyni i Wejherowie zapraszają na spotkanie z Posłami Dariuszem Mateckim i Mariuszem Goskiem które odbędzie się 27.06 o g. 17:30 w Gdyni, w budynku Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości ul. 10 lutego 33
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na marsz przeciwko masowej migracji, 22 czerwca, godz. 16.00, Bulwary Słupskie MDK
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kanadyjczycy wezwani do natychmiastowego opuszczenia Ukrainy

Źródło: Fot. Минобороны России

Kanadyjczycy znajdujący się na Ukrainie powinni natychmiast opuścić ten kraj ze względu na rosnące zagrożenie ze strony Rosji – przekazała w piątek w komunikacie minister spraw zagranicznych Kanady Mélanie Joly.

„Wzywam wszystkich Kanadyjczyków znajdujących się na Ukrainie do uczynienia wszystkiego co niezbędne, by niezwłocznie wyjechać. Od pierwszego lutego przekonywaliśmy Kanadyjczyków, by unikali wszelkich podróży na Ukrainę ze względu na rosyjskiej zagrożenie i ryzyko konfliktu zbrojnego. Prosiliśmy również znajdujących się na Ukrainie Kanadyjczyków, by wyjechali dopóki są dostępne komercyjne środki transportu” - napisała Joly.

Dodała, że na Ukrainie pozostają kanadyjscy dyplomaci i personel konsularny, którzy nadal będą udzielać niezbędnej pomocy Kanadyjczykom, ale „zdolność do niesienia pomocy może zostać poważnie ograniczona”.

W ostatnim dniu stycznia br. kanadyjski MSZ poinformował, że Kanada wycofuje z ambasady w Kijowie pracowników, którzy nie pełnią priorytetowych funkcji oraz pozostające jeszcze na Ukrainie rodziny dyplomatów.

Personel ambasady w Kijowie miał natomiast zostać wzmocniony o ekspertów w dziedzinach takich jak reforma sektora bezpieczeństwa, zarządzanie w sytuacjach konfliktu, reformy demokratyczne, serwis konsularny i dyplomacja. Już wcześniej rząd Kanady wycofał z Ukrainy rodziny swoich dyplomatów ze względu na rosnące napięcie w związku z działaniami Rosji.

Kanada ma na Ukrainie wojskową misję szkoleniową w ramach operacji UNIFIER i pod koniec stycznia br. została ona przedłużona do końca marca 2025 r. Kanada przekazuje Ukrainie sprzęt wojskowy, w tym systemy wywiadowcze, a także środki ochrony osobistej dla żołnierzy.

Kanada uznała niepodległość Ukrainy 30 lat temu.

I urge all Canadians in Ukraine to make the necessary arrangements to leave now.

Details: https://t.co/o1F720nDyX pic.twitter.com/Xg2sgIZ5mq

— Mélanie Joly (@melaniejoly) February 11, 2022
PAP

Wiadomości

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Berlin "upamiętni" ofiary Niemców kamieniem. Internauci: obrzydliwe!

Ściśle Jawne. Cezary Gmyz: ta katastrofa mogła być o wiele większa... WIDEO

Izraelskie lotnictwo z potężnym uderzeniem. Oberwało lotnisko. WIDEO

Bocheński: taśmy są kopalnią wstydu dla Tuska, Giertycha i całego środowiska KO!

Niebezpieczeństwo rośnie. Resort Sikorskiego w końcu zabrał głos

Polski bokser przebywa w szpitalu. Co ze stanem zdrowia Znamca?

Szczerba zapytany o taśmy Tuska zaczął atakować... PiS! [WIDEO]

Były prezydent Sarkozy pozbawiony Legii Honorowej! Jaki jest powód?

Konflikt eskaluje. Ambasada ostrzega Stany Zjednoczone

Formela: Tusk i Giertych zachowują się jak zarządcy folwarku, nie liderzy Europy

Protest po ataku obcokrajowca na 24-latkę. Kobieta wciąż walczy o życie

Kowalski: Oni tak traktują Polskę i Polaków

O co chodzi Tuskowi? Zamieścił w sieci dziwne porównanie!

Kompromitacja Tuska. Giertych atakuje. Szczera Żukowska. Mentzen miażdży Hołownię

Minibus nie miał szans z ciężarówką. Ofiar jest kilkanaście

Najnowsze

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Berlin "upamiętni" ofiary Niemców kamieniem. Internauci: obrzydliwe!

Niebezpieczeństwo rośnie. Resort Sikorskiego w końcu zabrał głos

Polski bokser przebywa w szpitalu. Co ze stanem zdrowia Znamca?

Szczerba zapytany o taśmy Tuska zaczął atakować... PiS! [WIDEO]

Były prezydent Sarkozy pozbawiony Legii Honorowej! Jaki jest powód?

Ściśle Jawne. Cezary Gmyz: ta katastrofa mogła być o wiele większa... WIDEO

Izraelskie lotnictwo z potężnym uderzeniem. Oberwało lotnisko. WIDEO

Bocheński: taśmy są kopalnią wstydu dla Tuska, Giertycha i całego środowiska KO!