Policja opisała mordercę jako kobietę. Oto "ona"
Kontrowersje wokół masakry w Tumbler Ridge narastają – RCMP nie ujawniła tożsamości sprawcy, mimo że w sieci od pierwszych godzin krąży nazwisko Jesse Strang, osoby transpłciowej. Policja potwierdziła tylko, że to kobieta w sukience z brązowymi włosami, która zabiła 9 osób (w tym członków rodziny i uczniów szkoły), po czym dokonała samookaleczenia, w wyniku którego zmarła.
We wtorek 10 lutego 2026 roku w Tumbler Ridge w Kolumbii Brytyjskiej doszło do jednej z najtragiczniejszych masowych strzelanin w historii Kanady. Rzekoma kobieta otworzyła ogień najpierw w domu rodzinnym, a następnie w Tumbler Ridge Secondary School, zabijając łącznie 9 osób. Sama rzekoma sprawczyni zmarła od samookaleczenia. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 10, a ponad 25 osób zostało rannych – poinformowała Royal Canadian Mounted Police (RCMP).
Policja podała, że sześć osób zginęło wewnątrz budynku szkoły, dwie kolejne w powiązanym domu, a jedna osoba zmarła w drodze do szpitala. Sprawczyni, opisana w policyjnym alercie jako „kobieta w sukience z brązowymi włosami”, została znaleziona martwa wewnątrz szkoły. Zmarła od samookaleczenia (strzał w głowę), a nie od interwencji policji. RCMP potwierdziła, że nie ma innych podejrzanych ani zagrożenia dla mieszkańców.
Uczeń klasy maturalnej Darian Quist opisał dramatyczne chwile:
Zamknęliśmy drzwi, zabarykadowaliśmy je stołami i meblami. Ukrywaliśmy się ponad dwie godziny. To było jak z telewizji.
Jego matka Shelley Quist przez cały czas była z nim w kontakcie telefonicznym.
W mediach społecznościowych (Facebook, X) szybko zaczęły krążyć niepotwierdzone informacje, że sprawcą jest Jesee Strang, osoba transpłciowa (mężczyzna po tranzycji na kobietę). Internauci twierdzą, że najpierw zabił matkę, brata i siostrę, a następnie udał się do szkoły. Na chwilę obecną informacje te nie zostały potwierdzone przez policję ani żadne oficjalne źródło. RCMP nie ujawniła tożsamości sprawczyni ani motywu ataku. To najtragiczniejsza strzelanina szkolna w Kanadzie od masakry w École Polytechnique w Montrealu w 1989 roku (14 ofiar).
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Ściśle Jawne
Wiadomości
Najnowsze
Ważny krok w uszczelnianiu granic UE. Opór lewicy pokonany, będą poważne zmiany
Policja opisała mordercę jako kobietę. Oto "ona"
Prezydent nie pozostawił niedomówień ws. Czarzastego: musi być jasna i klarowna weryfikacja [SONDA]