Kamil Stoch drugi w PŚ w Wiśle

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie indywidualnym w Wiśle. Zwyciężył Junshiro Kobayashi z Japonii, a trzeci był Austriak Stefan Kraft. Czterech podopiecznych Stefana Horngachera uplasowało się w pierwszej dziesiątce.
Dzisiejsze zmagania na skoczni im. Adama Małysza rozpoczęły się od serii próbnej. W niej najmocniejsi w tej chwili Polacy (Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Maciej Kot) potwierdzili, że w konkursie walczyć będą o miejsca w ścisłej czołówce. Najlepszy w treningu okazał się Markus Eisenbichlerr.
W premierowej kolejce nie zawiedli Biało-Czerwoni. Na półmetku konkursu w czołowej dziesiątce był sklasyfikowanych aż 5 podopiecznych Stefana Horngachera. Najlepiej, zgodnie z oczekiwaniami, wypadł Dawid Kubacki. 125 metrów pozwoliło mu zajmować 4. miejsce ze stratą 2,7 punktu do sklasyfikowanych ex aequo na drugiej pozycji Junshiro Kobayashiego i Stefana Krafta. Prowadził Niemiec Richard Freitag o 1,3 punktu przed Austriakiem i Japończykiem. Kubacki mógł myśleć nie tylko o podium, ale nawet o zwycięstwie, bowiem jego strata do prowadzącego Freitaga również nie była duża i wynosiła równe 4 oczka.
Pierwszy weekend Pucharu Świata w sezonie 2017/2018 zakończyły zmagania indywidualne. Kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się 25 i 26 listopada w fińskim Kuusamo. W sobotę rozegrana zostanie drużynówka, a w niedzielę zawody indywidualne.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Kinga Rusin łowi piranie w Amazonii i… wbija szpilę innym kobietom! "Bywają jak drapieżniki – atakują w grupie"
Katarzyna Cichopek w białej sukni ogłasza: „My już po”! Internauci nie mają wątpliwości – „To był ślub w Grecji!”
Wielowieyska krytykuje skrajne upolitycznienie TVP w likwidacji: żądano wyemitowania wywiadu z Murańskim
Najnowsze

Kinga Rusin łowi piranie w Amazonii i… wbija szpilę innym kobietom! "Bywają jak drapieżniki – atakują w grupie"

Katarzyna Cichopek w białej sukni ogłasza: „My już po”! Internauci nie mają wątpliwości – „To był ślub w Grecji!”

Prezydent USA reaguje na prowokacje Rosjan. Trump nakazał rozmieścić dwa atomowe okręty podwodne
