Już w czwartek nowa encyklika papieża Franciszka. ZOBACZ O CZYM!
W czwartek ukaże się kolejna encyklika papieża Franciszka - "Dilexit nos" (Kochał nas) na temat "ludzkiej i boskiej miłości Serca Jezusa Chrystusa" - zapowiedział Watykan. To czwarta encyklika papieża, opublikowana w czasie ponad 11 lat jego pontyfikatu.
W watykańskim biurze prasowym odbędzie się 24 października prezentacja papieskiego dokumentu, który ukaże się na dwa miesiące przed inauguracją Roku Świętego. Papież powiedział wcześniej, że jego intencją jest to, by mówić do "świata, który, jak się wydaje, stracił serce".
W 2013 roku, tuż po wyborze Franciszka ukazała się encyklika "Lumen fidei" (Światło wiary), napisana - jak sam wyjaśnił papież - "na cztery ręce" z jego poprzednikiem Benedyktem XVI, który ogłosił rezygnację.
W 2015 roku opublikowana została społeczno-ekologiczna encyklika "Laudato si'" (Pochwalony bądź), a w 2020 roku - "Fratelli tutti" (Wszyscy bracia).
Źródło: PAP
Polecamy Ziemkiewicz w Radiu Republika
Wiadomości
Najnowsze
Kosiniak-Kamysz przekazał sprzęt gminie zarządzanej przez teścia. Nikt nie protestuje?
"Czas Polski. Program Polaków" w Krakowie. Jarosław Kaczyński zaprezentuje kandydata PiS na premiera
To ten kraj skorzysta na wojnie w rejonie Bliskiego Wschodu [SONDA]