Przejdź do treści
11:18 Europoseł Maciej Wąsik (PiS) będzie w poniedziałek gościem "Poranka w Radiu Republika". Początek o godz. 7:08
11:00 Gościem "Politycznej Kawy" w Telewizji Republika, będzie o godz. 11.30 Adam Bielan, europoseł PiS. Zapraszamy!
10:20 Kolejny atak imigranta. O 2 w nocy w miejscowości Świecie, 41 letni polak został ugodzony śmiertelnie nożem. Nie udało się uratować jego życia. Zatrzymano grupę około 10 osób, kilkoro z nich to osoby z Kolumbii
9:24 Łódź: 215 zarzutów wystawienia 271 recept na leki zawierające substancje psychoaktywne usłyszał lekarz z Łodzi, zatrzymany przez policjantów z komendy wojewódzkiej
8:58 Prawo i Sprawiedliwość przejmie władzę po wyborach parlamentarnych w 2027 r., uważa 48,8 proc. uczestników badania przeprowadzonego agencję SW Research na zlecenie Onetu. Przeciwnego zdania była jedna czwarta pytanych (26,1 proc.)
8:32 Zginął 37-letni górnik po wypadku, do którego doszło w kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice, a dwaj inni są lekko ranni. Do oberwania mas skalnych doszło w sobotę wieczorem. Ogłoszono trzydniową żałobę
Wydarzenie W niedzielę (6 lipca) o godz. 14:00 odbędzie się konferencja prasowa prezesa PiS - Jarosława Kaczyńskiego. Miejsce: DK13, Rosówek 17, 72-001
Wydarzenie W niedzielę (6 lipca) o godz. 16:00 w Szczecinie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Miejsce: Nowa Dekadencja – Szczecińskie Centrum Kultury, Partyzantów 2
Wydarzenie Od poniedziałku 7.07 do piątku 11.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Jeden podpis i 5 mln imigrantów może spać spokojnie. Obama podpisał dekret

Źródło: flickr/The Speaker/CC BY 2.0

Prezydent Barack Obama podpisał dekret imigracyjny, w wyniku którego prawie 5 mln z ponad 11 mln nielegalnych imigrantów w USA otrzyma ochronę przed deportacją – poinformował Biały Dom.

Prezydent podpisał dokument na pokładzie samolotu Air Force One, tuż po wylądowaniu w Las Vegas.

Barack Obama ogłosił dekret w czwartek. W wystąpieniu w Las Vegas powtórzył, że wolałby, by system imigracji został zreformowany na drodze legislacyjnej w Kongresie, a nie dekretów prezydenckich. – Wobec bezczynności (parlamentu) muszę działać sam – powiedział prezydent.

W ubiegłym roku z inicjatywy Obamy Senat przyjął ponadpartyjną ustawę w tej sprawie, ale zdominowana przez Republikanów Izba Reprezentantów nawet nie poddała jej pod głosowanie. Wielu Republikanów, zwłaszcza związanych ze skrajnie prawicową Partią Herbacianą (Tea Party), argumentowało, że ustawa byłaby "amnestią" dla nielegalnych imigrantów w USA.

Na mocy ogłoszonego przez Obamę dekretu prawie 5 mln nielegalnych imigrantów otrzyma trzyletnią ochronę przed deportacją. Dotyczyć ma to jednak tylko tych osób, które żyją w USA minimum pięć lat i są rodzicami dzieci, które mają amerykańskie obywatelstwo (bo urodziły się w USA) lub uregulowany status, a także nie były karane.

Dekret prezydencki przewiduje, że jeśli nielegalni imigranci spełnią kryteria, zarejestrują się i uiszczą opłaty (na razie nie podano, jak wysokie, ale najpewniej będą odpowiadały zaległym podatkom), to otrzymają zgodę na pobyt i pracę w USA na trzy lata, z możliwością odnowienia po upływie tego terminu.

pap

Wiadomości

Łódź: Lekarz wystawiał recepty na leki odurzające. Teraz ma 215 zarzutów

Incydenty na granicy. Niemcy próbują przeszkadzać polskim patriotom

Zakaz latania dronów nad zachodnią granicą. Matecki interpeluje

Niemieckie służby znów nielegalnie wjeżdżają na teren Polski

[NEWS REPUBLIKI] Awantura zakończona śmiercią mężczyzny. Wśród zatrzymanych Kolumbijczycy

Do niedawna jeździli tankować w Polsce, teraz tankują u siebie

Sondaż: Prawie połowa Polaków uważa, że PiS odzyska władzę po wyborach w 2027 r.

Lekarze, którzy podważali sens stosowania maseczek stanęli przed Sądem Lekarskim

Dolnośląskie: Zginął górnik w kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice

Pokonujemy konkurekcnję. Republika najlepsza na YouTube! Dziękujemy

Wiceszefowa Polski 2050: nie wyjdziemy z koalicji, nie stworzymy nowej

Prokuratura zajmie się znieważeniem córki Karola Nawrockiego

Niemiecka policja wchodzi na polską ziemię i wypytuje Polaków

Rumunia: motocyklista zrobił selfie z niedźwiedziem. Nie przeżył

Protesty w Bułgarii przeciwko przyjęciu euro. Ludzie chcą referendum

Najnowsze

Łódź: Lekarz wystawiał recepty na leki odurzające. Teraz ma 215 zarzutów

[NEWS REPUBLIKI] Awantura zakończona śmiercią mężczyzny. Wśród zatrzymanych Kolumbijczycy

Do niedawna jeździli tankować w Polsce, teraz tankują u siebie

Sondaż: Prawie połowa Polaków uważa, że PiS odzyska władzę po wyborach w 2027 r.

Lekarze, którzy podważali sens stosowania maseczek stanęli przed Sądem Lekarskim

Incydenty na granicy. Niemcy próbują przeszkadzać polskim patriotom

Zakaz latania dronów nad zachodnią granicą. Matecki interpeluje

Niemieckie służby znów nielegalnie wjeżdżają na teren Polski