Japonia weszła na drogę zapaści demograficznej...
Jak informuje agencja prasowa Kyodo, powołując się na dane przedstawione przez japoński rząd, populacja Japonii zmniejszyła się o 595 tys. osób w porównaniu z rokiem poprzednim i wynosi 124 352 000. Oznacza to utrzymanie tendencji spadkowej 13. rok z rzędu.
Liczba obywateli Japonii spadła o 837 tys. osób w 2023 r. do 121 193 000. Jak wynika z badań demograficznych przeprowadzonych przez japońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komunikacji oznacza to największy spadek od rozpoczęcia analiz w 1950 r.
W ogólnej liczbie ludności Japonii zostali uwzględnieni także zagraniczni pracownicy i studenci, którzy przebywali w kraju przez trzy miesiące lub dłużej.
Najnowsze
Ostre napięcie w koalicji 13 grudnia przed głosowaniem ws. Hennig-Kloski. Pełczyńska-Nałęcz „podkula ogon” przed rządem Tuska?
Gorąco w koalicji przed głosowaniem ws. Hennig-Kloski. Zembaczyński gromi koalicjantów
SPRAWDŹ TO!
Co dalej z Hennig-Kloską i Sobierańską-Grendą? Oglądaj obrady Sejmu na ŻYWO