Przejdź do treści
21:39 Prezydent Ukrainy: ustaliliśmy z Rosją kolejną wymianę jeńców 1000 na 1000
20:11 Premier Donald Tusk: w najbliższym czasie zwrócę się do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu
19:59 Prezes PiS Jarosław Kaczyński: to jest klęska demokracji walczącej, ten rząd powinien odejść, proponujemy rząd techniczny
Wybory 2025 Gościem Poranka Radia Republika o godzinie 6.00 będzie Jacek Ozdoba z PiS
Wybory 2025 Prezydent Andrzej Duda pogratulował Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich
Wybory 2025 PKW ogłosiła oficjalnie, że wybory prezydenckie wygrał Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów
Wybory 2025 Szef PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 71,63 proc.
Protest We wtorek (3 czerwca) o godz. 12:00, pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12 w Warszawie, odbędzie się protest pod hasłem: "Zabierzcie namiestnika!". Organizuje: Ruch Obrony Granic
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Jaceniuk przypomina Miedwiediewowi o zobowiązaniach Moskwy

Źródło: Twitter@Yatsenyuk_AP

Arsenij Jaceniuk, którego parlament Ukrainy zatwierdził dziś na stanowisku premiera, poruszył w rozmowie z premierem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem kwestię realizacji przez Moskwę ustaleń mińskich – poinformowała rzeczniczka Jaceniuka Olha Łappo.

Jaceniuk rozmawiał z Miedwiediewem o zobowiązaniach Rosji

 

– Rozmowa telefoniczna z Dmitrijem Miedwiediewem odbyła się z inicjatywy strony rosyjskiej. W rozmowie tej Arsenij Jaceniuk poruszył kwestię wypełnienia przez stronę rosyjską mińskich ustaleń – powiedziała agencji Interfax-Ukraina rzeczniczka.

We wrześniu w stolicy Białorusi, Mińsku, doszło do dwóch rund rozmów pokojowych, w których uczestniczyli wysłannicy Ukrainy, Rosji i Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Podpisano wówczas dokumenty, w których strony zobowiązały się m.in. do wstrzymania walk na wschodniej Ukrainie, wycofania stamtąd zagranicznych formacji militarnych i ciężkiego sprzętu oraz utworzenia 30-kilometrowej strefy buforowej.

Zarówno Ukraina, jak i państwa zachodnie twierdzą, że Rosja nie przestrzega porozumień z Mińska, gdyż wciąż wspiera separatystów ciężkim sprzętem i ludźmi. Mówił o tym m.in. podczas ubiegłotygodniowej wizyty w Kijowie wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

O rozmowie Miedwiediewa z Jaceniukiem poinformowała też służba prasowa rosyjskiego premiera. Powiadomiono jedynie, że Miedwiediew i Jaceniuk omówili sprawy współpracy finansowo-gospodarczej obu krajów. Co dokładnie omówili obaj politycy, nie podano.

pap

Wiadomości

Dym z pożarów w Kanadzie dotarł do zatoki. Eksperci: to nie zniknie szybko

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"

Ile gwiazdy biorą za wesele? Nawet 50 tysięcy za jeden wieczór! Wiśniewski, Zenek i Narożna w cenniku ślubnych marzeń

Fogiel: Tusk udaje, że „nic się nie stało” – ale Hołownia wierzga!

Instagram był za Trzaskowskim, Polska za Nawrockim

Przemysław Wipler apeluje do ludowców o zmianę: poprzemy mniejszościowy rząd z PSL

Będzie wymiana jeńców 1000 na 1000. Ukraina dogadała się z Rosją - "wszystkich naszych trzeba zabrać"

Powyborcze wpisy w serwisie X, które łudząco przypominają memy

Najnowsze

Dym z pożarów w Kanadzie dotarł do zatoki. Eksperci: to nie zniknie szybko

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje