Przejdź do treści
09:29 Dolnośląskie: Śledczy z policyjnego Archiwum X ponownie badają zbrodnię zabójstwa 16-letniej dziewczyny w 1997 r. w okolicach Jeleniej Góry
09:01 Pomorskie: Służby rozbiły gang wyłudzający finansowanie z firm leasingowych
08:23 Mazowieckie: Policja zatrzymała dwie osoby, które zaatakowały lekarza i pielęgniarkę
08:13 Mazowieckie: Utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Warszawa-Praga – Legionowo
07:34 Polska: IMGW ostrzega przed burzami m.in. w centralnej części kraju
05:41 Polska: W czwartek egzamin ósmoklasisty z języka obcego. Ponad 98 proc. wybrało angielski
05:03 Meksyk: Co najmniej 21 osób zginęło w wypadku drogowym z udziałem trzech pojazdów
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza na spotkanie otwarte z dziennikarzem TV Republika Karolem Gnatem, 15 maja (czwartek), g. 18, Aula Tygodnika „Niedziela” ul. 3 maja 12, Częstochowa
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” w Ciechocinku zaprasza na spotkanie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 15 maja o godz. 18.00 w Restauracji Teatralna (ulica Mikołaja Kopernika 2, Ciechocinek)
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 15.05. (czwartek) o godz.18.30 w Piotrkowie Trybunalskim na Rynku Trybunalskim na Marsz przeciw CIC i nielegalnym imigrantom
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wielkopolski zaprasza na manifestację w obronie Polski przed nielegalną imigracją z Niemiec, 15 maja (czwartek), g. 13 (czwartek), Urząd Wojewódzki, ul. Jagiellończyka 8, Gorzów Wielkopolski.
Spotkanie Klub Gazety Polskiej w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 16 maja (piątek), g. 18, Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań.
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie otwarte z prof. Janem Majchrowskim. 16 maja (piątek), g. 18. Wojewódzka Biblioteka Publiczna ul. Ściegiennego 13, Kielce
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Poznań zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, szefem Ruchu Obrony Granic 16 maja br. o 18:00 Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań
Spotkanie W sobotę 17 maja o godzinie 7.30 w Parafii św. Stanisława w Warszawie (ul. Bema 73/75) odbędzie się Msza św. w intencji Telewizji Republika przed Obrazem Matki Bożej Elekcyjnej. Po niej zakończenie nowenny przed wyborami prezydenckimi
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z red. nacz. ”GP”, ”GPC”, prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, oraz Pawłem Piekarczykiem. 21 maja (środa), g. 17, Biblioteka Publiczna Plac Zamkowy 7, Środa Wielkopolska
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Jacek Wrona (b. oficer CBŚ): francuska policja zawsze uchodziła za niezwykle brutalną

Źródło: Zrzut ekranu z serwisu Twitter/@pikus_pol

– Francuska policja zawsze uchodziła za niezwykle brutalną. Z drugiej strony te oddziały, dzięki decyzjom polityków, pozwalały na niszczenie mienia, w myśl zasady żeby te grupy się wyszalały – powiedział ekspert ds. bezpieczeństwa, były oficer CBŚ Jacek Wrona, który był gościem red. Aleksandra Wierzejskiego.

– Skala zamieszek zaskoczyła wszystkich. Te protesty wyrwały się spod kontroli, stopień radykalizacji jest bardzo wysoki. Władza we Francji nie była przygotowana na takie wydarzenia… – mówił gość red. Wierzejskiego.

– Porównując nasze protesty z tamtymi… Tam są ofiary. Znamy oficjalne dane, zapewne tych ofiar jest o wiele więcej. Widać, że chyba zbankrutowała ta polityka Macrona. Francuzi zrozumieli, że nie było realnych działań prezydenta… Uderzyło to w przeciętnego Francuza, który musi pracować coraz więcej – podkreślał.

– Ludzie zobaczyli, że mogę się zmobilizować i realnie wpłynąć na zachowanie polityków. Poparcie Macrona jest dramatycznie niskie. On porusza się we mgle. Deklaracje a rzeczywistość jest zupełnie inna. Najgorsze jest to, że tam giną ludzie – stwierdził J. Wrona.

Brutalność francuskiej policji

Francja jest już upadłym krajem. Francuska policja zawsze uchodziła za niezwykle brutalną. Z drugiej strony te oddziały, dzięki decyzjom polityków, pozwalały na niszczenie mienia, w myśl zasady żeby te grupy się wyszalały – wskazywał b. oficer CBŚ.

– Na pewno jest to brutalna i zdecydowana policja. Wie jak rozproszyć tłum – mówił.

– Nie sądzę, żeby Macron ustąpił „żółtym kamizelkom”. Przyczyna tych manifestacji to podwyżki, które są wprowadzane na całym świecie. Głównym żądaniem jest jakaś potrzeba sanacji – stwierdził.

Telewizja Republika

Wiadomości

Dwa europejskie państwa pracują nad bronią, która zmieni wszystko

Lewandowski wraca na derby! Polak powalczy o koronę króla strzelców

Niemiecka gospodarka dostała zadyszki. Berlin zwala winę na Trumpa, ale przyczyn jest o wiele więcej

„Po zdradzie życie bardzo się zmieniło” – Marcin Miller o kryzysie w małżeństwie

Piorun uderzył w zoo we Francji: Kilkanaście osób rannych

Child alert odwołany. Patrycja została odnaleziona

Jaki los czeka Tuska po klęsce Trzaskowskiego?

Kolejna próba porwania w Paryżu. Córka magnata kryptowalut

Ocieplenie klimatu to mit. Lodowce nabierają masy. Miliardy ton!

Dariusz Matecki ma dziś operację. Sąsiad w sali włączył TVN

Finlandia chce mieć najpotężniejszą armię w Europie. Milion żołnierzy

AKTUALIZACJA

Pięć osób nie żyje w wyniku wypadku drogowego w pobliżu Konotopy

Rosyjski tankowiec floty cieni zbliżał się do kabla EastLink

George Simion rozmawiał z Giorgią Meloni i Mateuszem Morawieckim

Trump na Bliskim Wschodzie. Jutro rozmowy w Turcji

Najnowsze

Dwa europejskie państwa pracują nad bronią, która zmieni wszystko

Piorun uderzył w zoo we Francji: Kilkanaście osób rannych

Child alert odwołany. Patrycja została odnaleziona

Jaki los czeka Tuska po klęsce Trzaskowskiego?

Kolejna próba porwania w Paryżu. Córka magnata kryptowalut

Lewandowski wraca na derby! Polak powalczy o koronę króla strzelców

Niemiecka gospodarka dostała zadyszki. Berlin zwala winę na Trumpa, ale przyczyn jest o wiele więcej

„Po zdradzie życie bardzo się zmieniło” – Marcin Miller o kryzysie w małżeństwie