Izrael zgadza się na dostarczanie z Egiptu pomocy humanitarnej do Strefy Gazy

Kancelaria premiera Benjamina Netanjahu poinformowała w środę wieczorem, że Izrael zgadza się na dostarczanie z Egiptu pomocy humanitarnej na południe Strefy Gazy, jednak do czasu zwrócenia zakładników, których wziął Hamas, nie pozwoli na żadną pomoc wysyłaną z izraelskiego terytorium.
"W związku z prośbą prezydenta (USA Joe) Bidena Izrael nie będzie blokował dostaw pomocy humanitarnej z Egiptu, o ile będzie to tylko żywność, woda i lekarstwa dla cywilnej ludności na południu Strefy Gazy" - głosi oświadczenie kancelarii premiera.
Wcześniej w środę prezydent Biden na zakończenie wizyty w Izraelu poinformował w przemówieniu, że podczas rozmów z izraelskim rządem wezwał do utworzenia korytarza pozwalającego na dostarczenie pomocy humanitarnej.
Nie pozwólcie, by pochłonął was gniew; abyście nie popełnili błędów, które popełniła Ameryka po zamachach 11 września - oświadczył Biden. Podkreślił też, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków i opowiedział się za utworzeniem państwa palestyńskiego.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze

Korwin-Piotrowska uderza w Rozenek i jej koleżanki: "Atak klonów". Rozenek nie wytrzymała i odpowiedziała!

SPRAWDŹ TO!
Wróżbita Tomasz Lis już wie, co będzie się działo po zaprzysiężeniu

TYLKO U NAS
Mariusz Błaszczak (PiS): nieobecność Tuska na uroczystościach powstańczych wpisuje się w jego politykę

Prawnicy dla Polski: Tak wyglądały kulisy naruszeń praworządności podczas wyborów
