Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
08:56 IMGW: susza hydrogeologiczna postępuje; około połowa kraju z wydanymi ostrzeżeniami
07:56 Francja: W Pirenejach wciąż trwa pożar; objął już 4,6 tys. hektarów lasów i zarośli
07:22 Ukraina: do 10 wzrosła liczba zabitych w wyniku ataku Rosji na Kijów i obwód kijowski
07:04 Łódzkie: CBŚP zlikwidowało nielegalną fabrykę tytoniu
04:38 Wenezuela: Wygasają akcje poszukiwania ocalałych po trzęsieniach ziemi; zagraniczne ekipy uratowały 14 osób
03:52 USA: Co najmniej 25 ofiar śmiertelnych ekstremalnej pogody
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wlkp. zaprasza na spotkanie z Dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy 6 lipca, godz. 19:00 Wieczernik, Parafia Pierwszych Męczenników, ul. W. Pluty 7, Gorzów Wlkp.
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Pucku oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z posłem Patrykiem Wichrem. 8 lipca (środa), o godz. 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim. Po spotkaniu odbędzie się Msza za Prezydenta RP w puckiej farze
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytowie zaprasza na spotkanie otwarte z Michałem Kowalskim Posłem na Sejm RP do Mądrzechowa k. Bytowa w dniu 10 lipca 2026 r. na godz. 15.00, ul. Sportowców 19, świetlica wiejska
Wydarzenie Ruch Obrony Granic zaprasza na Mszę Świętą w intencji Polskich Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez banderowskie oddziały OUN-UPA na Wołyniu. Liturgia odbędzie się 11 lipca o godzinie 11:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w Częstochowie

Irlandia budzi się z proaborcyjnego zniewolenia

Źródło: Catholic News World - Twitter

W irlandzkim Marszu dla Życia udział wzięło tysiące działaczy pro-life. To jedna z największych manifestacji pro-life w tym kraju. Maszerujący udali się z St. Stephen’s Green w centrum Dublina do irlandzkiego parlamentu. „Jak bardzo wyspa Irlandia potrzebuje radosnego przesłania kultury życia!” – napisał na platormie X abp Eamon Martin. W 2023 r. w Irlandii przeprowadzono rekordową liczbę aborcji: 9 218. Czy Irlandia budzi się z mroków proaborcyjnych?

Tłumy obrońców życia wywołały pozytywne wrażenie w Irlandii, bo nikt nie spodziewał się tak dużego zainteresowania sprawami pro-life. Ostatnie lata w Irlandii lobby proaborcyjne za wszelką cenę próbowało wmówić mieszkańcom zielonej wyspy, że aborcja to prawo każdej kobiety i powinna być dostępna, jako normalna usługa medyczna.

Na platformie X widać, że propaganda aborcyjna nie przyniosła skutku. Tysiące młodych ludzi manifestowała przywiązanie do życia, do godności każdego poczętego dziecka i dawali prawdziwe świadectwo.

W marszu wziął udział m.in. abp Eamon Martin z Armagh, przewodniczący Konferencji Episkopatu Irlandii, który tak napisał na swoim X: „Jak bardzo wyspa Irlandia potrzebuje radosnego przesłania kultury życia! Dzisiejszy #MarchforLife24 w Dublinie był podnoszący na duchu i pozytywny – w przeciwieństwie do ponurych, negatywnych wiadomości o agresji, przemocy i śmierci, które czasami mogą nas przytłoczyć”.

Marsz miał miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak Irlandia uchwaliła ustawę o „strefach bezpiecznego dostępu”, która nakazała utworzenie 100-metrowych stref wokół wejść i wyjść do klinik aborcyjnych, w których „pewne zachowania mające na celu utrudnianie dostępu lub wpływanie na decyzje związane z usługami przerywania ciąży będą zabronione”.

W 2023 r. Irlandia odnotowała rekordową liczbę aborcji: 9 218 aborcji. To więcej niż 8 876 aborcji w 2022 r. i około 7 000 aborcji rocznie w latach 2019-2021.

Portal TV Republika; catholicnewsagency.com