Inflacja nie oszczędziła również Kościoła. Skoczyły ceny mszy!
Jak poinformowała w poniedziałek telewizja N1, Konferencja Episkopatu Chorwacji (HBK) podjęła decyzję o zmianie wysokości opłat za odprawienie przez kapłana mszy we wskazanej intencji.
Od 1 lipca 2024 r. opłata ta wzrośnie z obecnych siedmiu do 10 euro. Zmiana będzie dotyczyć wszystkich parafii znajdujących się na terytorium Chorwacji.
Kościół chorwacki ustalił również cenę mszy gregoriańskich, czyli serii mszy odprawianych w ciągu 30 kolejnych dni tak szybko, jak to możliwe po śmierci danej osoby. Cykl 30 mszy będzie od początku lipca kosztować 400 euro.
Episkopat poruszył także podczas konferencji temat relacji z mediami, dochodząc do wniosku, że "wymagają one znacznej poprawy" - przekazała chorwacka telewizja.
Zgodnie z danymi Eurostatu inflacja w Chorwacji wynosi obecnie niemal 5 proc. w skali roku i jest jedną z najwyższych w strefie euro.Jakub Bawołek
Najnowsze
KRRiT potwierdza: Republika najlepsza w październiku wśród stacji informacyjnych
Kierwiński wprowadza zakaz noszenia broni w dniu Marszu Niepodległości
Żurkowcy wygrali. Ziobro bez immunitetu, jest też zgoda na areszt