Przejdź do treści
21:39 Prezydent Ukrainy: ustaliliśmy z Rosją kolejną wymianę jeńców 1000 na 1000
20:11 Premier Donald Tusk: w najbliższym czasie zwrócę się do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu
19:59 Prezes PiS Jarosław Kaczyński: to jest klęska demokracji walczącej, ten rząd powinien odejść, proponujemy rząd techniczny
18:23 Stambuł: doradca Putina poinformował, że Rosja proponuje krótkie zawieszenie broni na niektórych odcinkach frontu
17:16 Policja: w ciągu dwóch dni ciszy wyborczej zanotowano 49 przestępstw i 340 wykroczeń
Wybory 2025 Gościem Poranka Radia Republika o godzinie 6.00 będzie Jacek Ozdoba z PiS
Wybory 2025 Prezydent Andrzej Duda pogratulował Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich
Wybory 2025 PKW ogłosiła oficjalnie, że wybory prezydenckie wygrał Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów
Wybory 2025 Szef PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 71,63 proc.
Protest We wtorek (3 czerwca) o godz. 12:00, pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12 w Warszawie, odbędzie się protest pod hasłem: "Zabierzcie namiestnika!". Organizuje: Ruch Obrony Granic
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Hiszpania: kolejny wzrost dobowej liczby zgonów z powodu koronawirusa; najgorsza sytuacja w Madrycie

Źródło: Fot. PAP/EPA/NACHO IZQUIERDO

O 757 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa – poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Od początku epidemii w tym kraju na Covid-19 zmarło 14 555 osób, a zakażonych zostało ponad 146 tys

W sumie od początku epidemii infekcję wykryto u 146 690 osób – przekazało ministerstwo zdrowia. Przez ostatnie 24 godziny stwierdzono 6180 nowych zakażeń.

Hiszpańskie służby sanitarne podały, że pomiędzy wtorkiem a środą nastąpił wzrost dynamiki zgonów: w ciągu ostatniej doby zanotowano 757 zgonów, a podczas poprzedniej nowych przypadków śmiertelnych było 743.

Pozytywną tendencją, na którą zwraca uwagę hiszpański resort zdrowia, jest szybki wzrost liczby pacjentów wyleczonych z Covid-19. Podczas ostatniej doby ich grono powiększyło się o 4813 do 43 021 osób.

Najbardziej doświadczoną przez epidemię koronawirusa wspólnotą autonomiczną pozostaje Madryt, gdzie do środy zmarło 5586 osób, a prawie 42,5 tys. zostało zainfekowanych.

Drugim regionem o największej liczbie zgonów i zachorowań na Covid-19 jest Katalonia, w północno-wschodniej części kraju. W regionie tym dotychczas zanotowano 3041 ofiar śmiertelnych koronawirusa oraz ponad 29,6 tys. zakażeń.

W dalszym ciągu władze hiszpańskich regionów informują o licznych przypadkach zakażeń w domach spokojnej starości. W środę część podopiecznych stołecznych placówek, w których wykryto ogniska infekcji, została skierowana do dwóch hoteli w Madrycie. Osoby te, choć nie mają objawów Covid-19, w najbliższych godzinach zostaną poddane badaniom na obecność koronawirusa.

Przed południem w środę Sąd Najwyższy Katalonii (TSJC) nakazał wykonanie "natychmiastowych i masowych" badań na obecność koronawirusa u osób osadzonych w zakładach karnych tego regionu.

PAP

Wiadomości

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"

Ile gwiazdy biorą za wesele? Nawet 50 tysięcy za jeden wieczór! Wiśniewski, Zenek i Narożna w cenniku ślubnych marzeń

Fogiel: Tusk udaje, że „nic się nie stało” – ale Hołownia wierzga!

Instagram był za Trzaskowskim, Polska za Nawrockim

Przemysław Wipler apeluje do ludowców o zmianę: poprzemy mniejszościowy rząd z PSL

Będzie wymiana jeńców 1000 na 1000. Ukraina dogadała się z Rosją - "wszystkich naszych trzeba zabrać"

Powyborcze wpisy w serwisie X, które łudząco przypominają memy

Będą zmiany w rządzie? "On jest jak kret, który nie wie, że kopie tunel pod własnym domem"

Tusk: zwrócę się z wnioskiem do Sejmu o wotum zaufania

Najnowsze

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"

Ile gwiazdy biorą za wesele? Nawet 50 tysięcy za jeden wieczór! Wiśniewski, Zenek i Narożna w cenniku ślubnych marzeń

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]