Przejdź do treści
21:39 Prezydent Ukrainy: ustaliliśmy z Rosją kolejną wymianę jeńców 1000 na 1000
20:11 Premier Donald Tusk: w najbliższym czasie zwrócę się do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu
19:59 Prezes PiS Jarosław Kaczyński: to jest klęska demokracji walczącej, ten rząd powinien odejść, proponujemy rząd techniczny
Wybory 2025 Gościem Poranka Radia Republika o godzinie 6.00 będzie Jacek Ozdoba z PiS
Wybory 2025 Prezydent Andrzej Duda pogratulował Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich
Wybory 2025 PKW ogłosiła oficjalnie, że wybory prezydenckie wygrał Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów
Wybory 2025 Szef PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 71,63 proc.
Protest We wtorek (3 czerwca) o godz. 12:00, pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12 w Warszawie, odbędzie się protest pod hasłem: "Zabierzcie namiestnika!". Organizuje: Ruch Obrony Granic
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Historyk nowym prezydentem Islandii

Źródło: flickr.com/Ragnheiður Sveinsdóttir/CC BY 2.0

Gudni Johannesson został nowym prezydentem Islandii. W wyborach zdobył 37,8 proc. głosów. Jego rywalka – bizneswomen Halla Tomasdottir – uzyskała poparcie na poziomie 29,9 proc.

Gudni Johannesson podkreśla swoją apolityczność, a na stanowisku prezydenta zastąpi Olafura Ragnara Grimssona, który piastował ten urząd od 1996 roku. 

Afera "Panama Papers"

Na jesień zapowiedziano przyspieszone wybory parlamentarne, w związku z podaniem z rezygnacją ze stanowiska premiera kraju Sigmundura Davida Gunnlaugssona, który podał się do dymisji w związku z wybuche, afery "Panama Papers". Polityk miał inwestować w krajowy system bankowy i poprzez sprawowaną funkcję wpływać na zyski firmy, której był współwłaścicielem.

Z materiałów ujawnionych na początku kwietnia przez międzynarodowy zespół dziennikarzy śledczych wynika, że ok. 140 polityków, celebrytów i sportowców korzystało z usług bankowych w rajach podatkowych. Do mediów wyciekło ponad 11 milionów poufnych dokumentów, które ujawniają nazwiska osób unikających płacenia podatków bądź ukrywających prawdziwe dochody.

Poza premierem Islandii w aferę zamieszani są m.in. prezydent Rosji Władimir Putin, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oraz gwiazda FC Barcelony Lionel Messi. Na czarnej liście znaleźli się także Polacy - były polityk Paweł Piskorski oraz przedsiębiorcy Marek Profus i Mariusz Walter. 

bbc.com, wprost.pl. Telewizja Republika

Wiadomości

Dym z pożarów w Kanadzie dotarł do zatoki. Eksperci: to nie zniknie szybko

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"

Ile gwiazdy biorą za wesele? Nawet 50 tysięcy za jeden wieczór! Wiśniewski, Zenek i Narożna w cenniku ślubnych marzeń

Fogiel: Tusk udaje, że „nic się nie stało” – ale Hołownia wierzga!

Instagram był za Trzaskowskim, Polska za Nawrockim

Przemysław Wipler apeluje do ludowców o zmianę: poprzemy mniejszościowy rząd z PSL

Będzie wymiana jeńców 1000 na 1000. Ukraina dogadała się z Rosją - "wszystkich naszych trzeba zabrać"

Powyborcze wpisy w serwisie X, które łudząco przypominają memy

Najnowsze

Dym z pożarów w Kanadzie dotarł do zatoki. Eksperci: to nie zniknie szybko

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]

Kanthak o koalicji Tuska: jest bankrutem, syndykiem masy upadłościowej

Ukraińcy odcięli okupantowi prąd

W samochodzie terrorysty z Boulder znaleziono dokumenty USAID

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje