Hamas przedstawił swoje warunki „rozejmu”
"Hamas nie zaakceptuje niczego innego niż całkowite wstrzymanie ognia w Strefie Gazy", oświadczył lider organizacji terrorystycznej Ismail Hanije, cytowany dziś przez telewizję Al-Dżazira.
Mówiąc o wymaganiach Hamasu Hanije wymienił "całkowite zaprzestanie agresji, wycofanie armii okupacyjnej z Gazy i zniesienie niesprawiedliwego oblężenia".
"Izrael musi także uwolnić palestyńskich więźniów odsiadujących długie wyroki w ramach każdej nadchodzącej umowy", oznajmił w oświadczeniu lider Hamasu, obwiniając jednocześnie Izrael o brak postępu w negocjacjach.
"Okupant w dalszym ciągu zwleka z ważnymi dla naszego narodu kwestiami, a jego stanowisko koncentruje się na uwolnieniu więźniów przetrzymywanych przez ruch oporu (terrorystyczny Hamas - red.)", napisał lider organizacji.
"Naszym celem jest osiągnięcie porozumienia w sprawie wymiany więźniów, na mocy którego nasi więźniowie, zwłaszcza starsi i ci z długimi wyrokami, zostaną uwolnieni", wyjaśnił.
Najnowsze
RCB bije na alarm. Sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna
Zielona Góra: awantura z politykami KO o imigrantów, mieszkańcy zdecydowanie zaprotestowali!
SPRAWDŹ TO!
Giertych przekroczył granicę! Tak skomentował relację prezydenta Nawrockiego