Gwiezdne wojny powracają. Misja „Artemis I”. Po co to ludzkości? [wideo]
Najpotężniejsza rakieta w historii wyniosła w poniedziałek kapsułę Orion z manekinami w podróż dookoła Księżyca w ramach misji Artemis I. Jest to pierwszy krok w ramach programu, którego celem jest ustanowienie stałej obecności ludzi na Srebrnym Globie. W ramach kolejnej planowanej misji Artemis II w 2024 r. podobny lot mają odbyć astronauci, a w 2025 roku astronauci mają wylądować na Księżycu. Rok później ma dojść do skompletowania stałej, mieszkalnej bazy. W długiej perspektywie stała obecność ludzi na Księżycu ma pomóc w przygotowaniach do eksploracji Marsa.
Temat ten był przedmiotem rozmowy Tomasza Waloszczyka z Łukaszem Wilczyńskim, prezesem Europejskiej Fundacji Kosmicznej.
Najnowsze
Uwaga: ogłoszono alerty II stopnia przed burzami dla dziewięciu województw na południowym wschodzie kraju
HIT DNIA
Historyczny awans TV Republika. Jesteśmy już w TOP 5 polskich mediów
Matecki nadal na celowniku Tuska. Trwa "produkcja" fikcyjnych dowodów