Przejdź do treści
07:01 Polska: IMGW ostrzega przed burzami z porywami wiatru do 65 km/h na Pomorzu i Mazurach
22:00 Thomas Rose, nominowany na stanowisko ambasadora USA w Warszawie: Relacje Polski z Izraelem są skomplikowane, ale Izraelczycy muszą zrozumieć, że Polska była ofiarą Holokaustu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie 27 lipca (niedziela) o godz. 16:00 odbędzie się marsz przeciwko imigrantom. Miejsce: Most George'a Grosza w Słupsku
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Grecja liczy na pomoc UE. Chce zablokować napływ Afgańczyków

Źródło: Fot. PAP/EPA/VANGELIS PAPANTONIS

Grecja chce zablokować potencjalną falę Afgańczyków ubiegających się o azyl, którzy uciekają przed rządami talibów, ale potrzebuje pomocy Unii Europejskiej w kwestii migrantów – powiedział w niedzielę na konferencji prasowej premier Kyriakos Micotakis.

Przejęcie przez Taliban władzy w Afganistanie wznieciło obawy o powtórzenie się roku 2015, kiedy do Europy przybyło około miliona Syryjczyków, Irakijczyków i Afgańczyków uciekających z Turcji przez Grecję do Europy Zachodniej. Od tego czasu UE walczyła o jasne przepisy i nie uzgodniła nowego paktu układu migracyjnego.

Yunanistan Cumartesi günü yaptığı açıklamada, altı Rafale savaş uçağı daha almayı planladığını duyurdu.

???? Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Yunan televizyonunda yayınlanan konuşmada, “Yakında 24 olacak” dedi. pic.twitter.com/ve4aNtSgqv

— Doğu Akdeniz (@AkdenizKibris) September 12, 2021

„Powiem to jeszcze raz: kraje europejskie nie powinny uważać, że Grecja ma sama rozwiązać ten problem i że może utrzymać szczelnie i hermetycznie swoje granice" – podkreślił grecki premier, przypominając, że Grecja nie chce ponownie stać się bramą do Europy.

Dodał, że rząd otrzymał od UE solidarnie pomoc finansową, „ale to my wykonujemy pracę: straż przybrzeżna, policja, siły zbrojne. I nadal będziemy to robić" – powiedział.

Grecja usztywniła swe stanowisko, ogradzając obozy dla imigrantów i stawiając 30-kilometrowy płot w regionie Evros na granicy z Turcją. Ogłosiła również przetargi na budowę obozów dla migrantów na wyspach w pobliżu Turcji, wywołując krytykę ze strony organizacji praw człowieka.

????????Cumartesi günü yaptığı açıklamada,altı Rafale #Savaş #Uçağı daha almayı planladığını duyurdu.

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Yunan televizyonunda yayınlanan konuşmada, “Yakında 24 olacak”

Borçları devasa,satmadıkları kalmadı AMA,yine #Savaş #Uçak alımı anlamlıdır! pic.twitter.com/RcbQ6V6eXG

— YAĞMUR (@MELEK7452) September 12, 2021

Nowy obóz na wyspie Samos ma być uruchomiony w najbliższą sobotę.

„Mamy infrastrukturę w przypadku, gdy staniemy w obliczu nowej fali uchodźców (z Afganistanu)" – powiedział Micotakis, dodając, że jeśli trzeba, Grecja wydłuży płot w regionie Evros.

„Złamię i zmiażdżę siatki handlu ludźmi. Ich potencjalni klienci będą wiedzieć, że mogą zapłacić 1000 lub 2000 dolarów i nie dotrzeć do Grecji" – stwierdził.

Najlepszym sposobem na okazanie solidarności w Europie jest uzgodnienie wspólnej polityki azylowej – oznajmił grecki premier, dodając jednak, że nie jest w tej kwestii optymistą.

 

 

PAP

Polecamy Sejm

Wiadomości

Pod koniec lipca rusza Przystanek Jezus

„Jest nadzieja” – pod takim hasłem odbędzie się w tym roku jubileuszowy Przystanek Jezus

Ujawniono oficjalną przyczynę śmierci Felixa Baumgartnera

Chiny budują największą hydroelektrownię świata. 2 000 m różnicy

Boeing się rozbił, bo piloci zgasili niewłaściwy silnik

Międzynarodowy gang "Loverboy" rozbity: kobiety zmuszano do prostytucji

Trump zaczyna mieć efekty. Kosmiczna umowa z Japonią!

180 strażaków, 15 samolotów gaśniczych i 12 śmigłowców. Grecja walczy z pożarem

Stan Bruce'a Willisa dramatycznie się pogarsza: aktor nie pamięta już, że był gwiazdą kina

Awans niemal pewny! Lech rozgromił Breidablik aż 7:1

Posłowie zdecydowali o losach podatku „bykowego”

Przemysław Czarnek: Waldemar Żurek nie ma pojęcia o prawie i nie nadaje się na ministra

Monika Mrozowska świętuje urodziny mamy i córki. „Dziękuję, że jesteście. Dziękuję, że jestem”

Rihanna z dziećmi na premierze „Smerfów”! Gwiazda znów błyszczy – tym razem jako mama i... Smerfetka

Pierwsza Prezes SN: nie ma żadnych przesłanek, aby mogło nie dojść do zaprzysiężenia prezydenta

Wójcik o ewentualnym wejściu Żurka do rządu: takich jaj jeszcze nie było

Najnowsze

Pod koniec lipca rusza Przystanek Jezus

„Jest nadzieja” – pod takim hasłem odbędzie się w tym roku jubileuszowy Przystanek Jezus

Międzynarodowy gang "Loverboy" rozbity

Międzynarodowy gang "Loverboy" rozbity: kobiety zmuszano do prostytucji

Trump zaczyna mieć efekty. Kosmiczna umowa z Japonią!

Poźar w Grecji

180 strażaków, 15 samolotów gaśniczych i 12 śmigłowców. Grecja walczy z pożarem

Bruce Willis ciężko choruje

Stan Bruce'a Willisa dramatycznie się pogarsza: aktor nie pamięta już, że był gwiazdą kina

Ujawniono oficjalną przyczynę śmierci Felixa Baumgartnera

Chiny budują największą hydroelektrownię świata

Chiny budują największą hydroelektrownię świata. 2 000 m różnicy

Boeing się rozbił, bo piloci zgasili niewłaściwy silnik