Przejdź do treści
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Francuskie organizacje muzułmańskie przed publikacją nowego numeru "Charlie Hebdo" apelują o "poszanowania wolności wypowiedzi"

Źródło: TWITTER/@SLATE

Unia Organizacji Muzułmańskich we Francji (UOIF) oraz Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego (CFCM) wezwały, na dzień przed publikacją kolejnego numeru satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo", do zachowania spokoju i "poszanowania wolności wypowiedzi".

– Wzywamy wspólnotę muzułmanów we Francji do zachowania spokoju w sposób godny i zdystansowany oraz unikania reakcji emocjonalnych lub niestosownych – głosi wspólny apel CFCM i UOIF.

Jak zapowiedział prawnik "Charlie Hebdo" Richard Malka, w kolejnym numerze tygodnika, który jest przygotowywany przez ocalałych ze środowego ataku na redakcję i ukaże się jak zwykle w środę, z pewnością znajdą się karykatury proroka Mahometa.

Agencja AFP podaje, że na okładce "Charlie Hebdo" zamieszczony będzie pod rysunek przedstawiający Mahometa ze łzą w oku, trzymającego kartkę z napisem: "Jestem Charlie". Nad podobizną proroka będzie widniał napis "Wszystko zostało przebaczone".

– Przez szacunek dla ofiar z "Charlie Hebdo" nie będziemy komentować tej prowokacji – powiedział AFP dyrektor stanowiącego część CFCM Obserwatorium przeciw Islamofobii Abdallah Zekri.

Kolejne wydanie tygodnika będzie miało nakład 3 mln egzemplarzy, a nie 1 mln, jak wcześniej zapowiadano – poinformował dystrybutor prasy MLP, który został zalany zamówieniami z Francji i zagranicy. Zwykły nakład tygodnika wynosił 60 tys.

W atakach terrorystycznych, których sprawcy deklarowali przynależność do organizacji dżihadystycznych, zginęło w Paryżu 17 osób. W środę w zamachu na redakcję "Charlie Hebdo" bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 12 osób, w tym głównych rysowników pisma. Dzień później powiązany z napastnikami Amedy Coulibaly zabił w Paryżu policjantkę, a w piątek wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną, zabijając cztery osoby. Terroryści zginęli w piątek podczas operacji sił specjalnych francuskiej policji.

pap

Wiadomości

Ukraina NATO

Ukraina gotowa zrezygnować z członkostwa w NATO. Jeden warunek

Kanada: policja zwiększa patrole po antysemickim ataku w Australii

Kreml wściekle reaguje na słowa szefa NATO

Australia: strzelali ojciec i syn - 16 zabitych, 40 rannych

Chile wybiera najbardziej prawicowego prezydenta od dekad

Tragiczne powodzie w Maroku. 21 ofiar

HIT DNIA

Poseł Marek Jakubiak przekazał niecodzienną nowinę

W "Wyborczej" pojawi się artykuł wymierzony w Cenckiewicza. Szef BBN-u uspokaja. "Prawda zwycięży"

Szczyty nienawiści Sadurskiego. Powiązał prezydenta Nawrockiego z atakiem w Australii

Bialacki: założyli mi opaskę, podpatrywałem i zrozumiałem, że zmierzamy na zachód

Niemcy obawiają się boomu turystycznego w Polsce. Przeraża ich porażka nad Bałtykiem

Spurs i Knicks w finale NBA Cup

Garbatka-Letnisko: Murem za „Mirkiem” – szkolna społeczność kontra zarzuty władz

Błaszczak o Tusku: Na czele polskiego rządu stoi człowiek niepoważny

Pierwsza Dama z wizytą w Klinice Paley European Institute. Marta Nawrocka odpowiedziała na wyjątkowe zaproszenie 10-latka

Najnowsze

Ukraina NATO

Ukraina gotowa zrezygnować z członkostwa w NATO. Jeden warunek

Chile wybiera najbardziej prawicowego prezydenta od dekad

Tragiczne powodzie w Maroku. 21 ofiar

HIT DNIA

Poseł Marek Jakubiak przekazał niecodzienną nowinę

W "Wyborczej" pojawi się artykuł wymierzony w Cenckiewicza. Szef BBN-u uspokaja. "Prawda zwycięży"

Kanada: policja zwiększa patrole po antysemickim ataku w Australii

Dimitrij Pieskow

Kreml wściekle reaguje na słowa szefa NATO

Australia: strzelali ojciec i syn - 16 zabitych, 40 rannych