Francja: Zwolniono z aresztu zatrzymanego ws. ataku na prawosławnego duchownego w Lyonie

Francuska policja zwolniła w niedzielę podejrzanego zatrzymanego w związku z postrzeleniem w sobotę w Lyonie greckiego prawosławnego duchownego. Policja rozszerzyła poszukiwania napastnika, który ciężko ranił kapłana. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa.
Biuro prokuratora Lyonu poinformowało, że mężczyzna, którego zatrzymano tuż po ataku, został zwolniony, gdyż nie znaleziono dowodów na jego udział w zamachu. Sprawca jest więc wciąż na wolności.
Duchowny pozostaje w ciężkim stanie po postrzeleniu z broni myśliwskiej - podał anonimowo przedstawiciel policji. Jak informuje portal France Info, broni, z której oddano strzały do duchownego, nie odnaleziono.
Do ataku na greckiego kapłana doszło w sobotę po godz. 16 w 7. dzielnicy Lyonu, w pobliżu niewielkiego kościółka, odwiedzanego głównie przez prawosławnych Greków.
Duchowny został postrzelony w brzuch. Strzały w jego kierunku zostały oddane, gdy zamykał świątynię po nabożeństwie.
Sprawca zbiegł. W sobotę wieczorem prokuratura w Lyonie poinformowała o zatrzymaniu w areszcie śledczym osoby, której rysopis najbardziej odpowiada portretowi pamięciowemu sprawcy. Motywy zamachu wciąż nie są znane.
Był to kolejny atak na duchownych i wiernych kościołów chrześcijańskich, do jakich dochodzi w ostatnich dniach we Francji
Polecamy Transmisja z Sejmu
Wiadomości

Prezydent w Gnieźnie: pierwszy król Polski aktywnie zabiegał o pomyślność państwa i czekał, aż osłabnie opór niemieckiego cesarza
Wspólny wywiad Telewizji Republika i Tygodnika Solidarność z Karolem Nawrockim. Zapraszamy o godz. 12.45
Nawrocki na zjeździe Solidarności: chcę Polski sprawiedliwej z szacunkiem i godnością do ludzi pracy
Obchody Milenium Koronacji Pierwszych Królów Polski. Prezydent złożył wieniec przed pomnikiem Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
To się nazywa haratanie w gałę! I to nie z partyjnymi notablami, jak Tusk, ale z dzieciakami, na ulicy [WIDEO]
Piotrków Trybunalski nie chce centrum dla imigrantów. Znów doszło do protestów na radzie miasta [WIDEO]
Najnowsze

Prezydent w Gnieźnie: pierwszy król Polski aktywnie zabiegał o pomyślność państwa i czekał, aż osłabnie opór niemieckiego cesarza

Cenckiewicz: antypolski i obrażający Polaków nowy spot Trzaskowskiego

Nawrocki na zjeździe Solidarności: chcę Polski sprawiedliwej z szacunkiem i godnością do ludzi pracy

Obchody Milenium Koronacji Pierwszych Królów Polski. Prezydent złożył wieniec przed pomnikiem Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
