Francja: Nicolas Sarkozy przed Sądem Karnym. Prokuratura żąda 4 lat więzienia dla byłego prezydenta
Prokuratura zażądała we wtorek czterech lat więzienia, w tym dwóch w zawieszeniu, dla byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, którego proces toczy się przed Sądem Karnym w Paryżu. Polityk oskarżony jest o korupcję.
Proces dotyczy tzw. afery podsłuchowej w związku z zarzutami o nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej Sarkozy'ego.
Oskarżyciele zażądali takich samych kar dla współoskarżonych - prawnika byłego prezydenta Thierry'ego Herzoga i byłego sędziego Sądu Kasacyjnego Gilberta Aziberta.
W przypadku Herzoga prokuratura domaga się również odebrania mu na pięć lat prawa do wykonywania zawodu.
Najnowsze
HIT DNIA
Bardziej upolitycznionego RPO jeszcze nie było. TO nagranie wyjaśnia wszystko
"Układ Podlaski", czyli jak publiczne szpitale stały się finansowym eldorado dla ludzi obecnej władzy
Lech zdominował mistrza Danii! Awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów jest na wyciągnięcie ręki