Przejdź do treści
W Republice Gościem specjalnym "Politycznej Kawy" Tomasza Sakiewicza, będzie w niedzielę prezydent elekt dr Karol Nawrocki. Początek programu w telewizji Republika o godz. 11.30
W Republice XX Zjazd Klubów Gazety Polskiej jest wydarzeniem zamkniętym, przeznaczonym tylko dla Klubowiczów Gazety Polskiej. Zapraszamy na relację w Republice
W Republice Przemysław Czarnek podczas XX Zjazdu KGP: 6 sierpnia, kiedy Karol Nawrocki będzie zaprzysiężony, trzeba tłumnie przyjechać do Warszawy
W Republice Czarnek: to dzięki Klubom Gazety Polskiej i widzom Republiki wygraliśmy bitwę strategiczną. Trzeba wygrywać następne
20:50 USA: w Stambule planowano spotkanie delegacji USA i Iranu
20:42 Białoruś: rzeczniczka Łukaszenki potwierdziła, że uwolnienie 14 osób to odpowiedź na prośbę Trumpa
20:29 Francja: Macron stwierdził po rozmowie z prezydentem Iranu, że Teheran nigdy nie może mieć broni jądrowej
20:11 Polska: Karol Łebkowski wybrany na prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego
19:53 USA: nie wydano rozkazu przygotowania bombowców B-2 do ataku
18:48 Ukraina: prezydent Zełenski stwierdził, że kraj latem zawrze umowy z państwami Zachodu o wspólnej produkcji broni
18:32 USA: zmarł Jack Betts, aktor znany ze spaghetti westernów, „Spider-Mana” i Broadwayu
18:17 Iran: eksplozje na południu kraju
17:05 Litwa: rzecznik premiera poinformował, że na Białorusi uwolniono 14 osób, w tym troje Polaków
16:41 Cichanouska: mój mąż jest wolny, trudno opisać moją radość
15:34 Hiszpania: krytyka 5 proc. PKB na obronność zbliża koalicję rządową w krytycznym momencie
15:03 Chorwacja: służby wydały komunikat, że pożar w Dalmacji został wzniecony przez człowieka
Wydarzenie W najbliższą niedzielę (22 czerwca) o g. 13:00 w Amfiteatrze przy Zamku w Pułtusku otwarte spotkanie pod hasłem "Wygrała Polska" z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Franciszek o lekceważeniu rodziny

Źródło: wikipedia/presidencia.gov.ar/CC BY-SA 2.0

– Rodzina jest dzisiaj lekceważona, źle traktowana – powiedział papież Franciszek podczas nadzwyczajnego konsystorza w Watykanie. Dodał, że duszpasterstwo rodzin musi być „inteligentne, odważne i pełne miłości”. Rodzina jest głównym tematem spotkania papieża z Kolegium Kardynalskim.

Franciszek zachęcał kardynałów do pogłębionych analiz nad rodziną i duszpasterstwem, ale bez popadania w kazuistykę, czyli omawianie szczegółowych przykładów. – To bowiem nieuchronnie obniżyłoby poziom naszej pracy – ocenił.

– Rodzina jest dzisiaj lekceważona, źle traktowana – mówił papież. Podkreślił, że trzeba „uznać, jak piękne, prawdziwe i dobre jest tworzenie rodziny, bycie dzisiaj rodziną, jak niezbędne jest to dla życia świata, dla przyszłości ludzkości”.

– Oczekuje się od nas, byśmy uwydatnili świetlany plan Boga wobec rodziny i pomogli małżonkom w przeżywaniu go z radością, wspierając ich w wielu trudnościach – dodał Franciszek w przemówieniu do 185 kardynałów przybyłych do Watykanu na sobotni konsystorz, w trakcie którego wręczy godność kardynalską 18 nowym purpuratom.

Sobotni konsystorz papież postanowił poprzedzić dwudniową nadzwyczajną naradą w związku z przygotowaniami do październikowego synodu na temat duszpasterstwa rodzin i nowych wyzwań, jakie przed nim stoją. Odnosząc się do obecnej dyskusji, Franciszek powiedział: – Nasza refleksja będzie zawsze skoncentrowana na pięknie rodziny i małżeństwa, wielkości tej rzeczywistości ludzkiej – tak prostej, a zarazem bogatej, złożonej z radości i nadziei, trudów i cierpień, jak całe życie.

W naradzie Kolegium Kardynalskiego z papieżem udział biorą metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz i arcybiskup warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

pap

Wiadomości

Ajatollah Ali Chamenei ukrywa się w bunkrze. Następcy już wyznaczeni

Holandia przygotowuje się do szczytu NATO. Ma być najdroższy w historii

Dorota Wysocka-Schnepf przypomniała medale zdobyte przez teścia - uczestnika obławy augustowskiej

Izraelskie myśliwce uderzyły w cele wojskowe w Ahwazie

Mentzen o wpisach Tuska: „Dołączył do Giertycha i jego sekcji psychiatrycznej w PO”

Prof. Flis rozwiewa wątpliwości: błędy w protokołach? Tak. Wynik jest jednak jasny

Bombowce B-2 wystartowały z USA. Czy włączą się do konfliktu izraelsko-irańskiego?

Wzruszający wpis Swiatłany Cichanouskiej: „Siarhiej jest z nami i z dziećmi”

Kosztowniak o Tusku: to nie jest zachowanie ludzi dużych

Służby: pożar w Chorwacji to efekt podpalenia. Trwa poszukiwanie sprawców

Fala krytyki pod wpisem rzecznika MSWiA. Internauci ostro o działaniach Policji

Internauci nie mają wątpliwości. Tusk posuwa się za daleko

Kraje Zatoki alarmują: ataki na irańskie instalacje jądrowe mogą mieć katastrofalne skutki

Tragedia w przestworzach! Balon z pasażerami runął w Brazylii [WIDEO]

MSZ: Łukaszenka zwalnia więźniów, w tym obywateli RP

Najnowsze

Ajatollah Ali Chamenei ukrywa się w bunkrze. Następcy już wyznaczeni

Mentzen o wpisach Tuska: „Dołączył do Giertycha i jego sekcji psychiatrycznej w PO”

Prof. Flis rozwiewa wątpliwości: błędy w protokołach? Tak. Wynik jest jednak jasny

Bombowce B-2 wystartowały z USA. Czy włączą się do konfliktu izraelsko-irańskiego?

Wzruszający wpis Swiatłany Cichanouskiej: „Siarhiej jest z nami i z dziećmi”

Holandia przygotowuje się do szczytu NATO. Ma być najdroższy w historii

Dorota Wysocka-Schnepf przypomniała medale zdobyte przez teścia - uczestnika obławy augustowskiej

Izraelskie myśliwce uderzyły w cele wojskowe w Ahwazie