Flota Północna postawiona w stan pełnej gotowości bojowej. Jest rozkaz Putina
Prezydent Rosji Władimir Putin rozkazał postawienie Floty Północnej i jednostek spadochronowych w stan pełnej gotowości bojowej w ramach rozpoczętych manewrów – poinformował minister obrony Siergiej Szojgu, cytowany przez agencję RIA-Nowosti.
W ćwiczeniach weźmie udział prawie 40 tysięcy żołnierzy, 41 okrętów i 15 łodzi podwodnych - sprecyzowała RIA-Nowosti. Szojgu powiedział, że nowe wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji zmusiły kraj do dalszego zwiększenia potencjału wojskowego.
Ćwiczenia różnych rodzajów wojsk były i są prowadzone ostatnio w wielu regionach Federacji Rosyjskiej. Na początku zeszłego tygodnia w Kraju Stawropolskim na południu Rosji rozpoczęły się ćwiczenia artyleryjskie.
Do 10 kwietnia mają potrwać manewry, w których uczestniczy ponad 2 tys. żołnierzy wojsk obrony powietrznej Południowego Okręgu Wojskowego. Pod koniec lutego ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych z udziałem ok. 2 tys. żołnierzy i 500 jednostek sprzętu bojowego przeprowadzono w graniczącym z Estonią i Łotwą obwodzie pskowskim. Wcześniej w 20 regionach Rosji trwały ćwiczenia Strategicznych Wojsk Rakietowych.
Najnowsze
„Lex Bogucki” to antydemokratyczne ograniczenie głosu prezydenta
Baraże do mistrzostw świata. Liczby nie przemawiają za Polską, ale są powody do optymizmu
Świąteczny paragon grozy! Rząd funduje Polakom najdroższą Wielkanoc?