Fidesz Orbana zmiażdżył konkurentów!
Rządząca na Węgrzech narodowa-konserwatywna koalicja Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) zdecydowanie wygrała w niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego, zdobywając 13 z 21 przypadających na Węgry mandatów - wskazują prawie pełne wyniki.
Na Fidesz-KDNP głosowało 52,1 proc. wyborców. Drugie miejsce z 16,3 proc. zdobyła socjalliberalna Koalicja Demokratyczna byłego premiera Ferenca Gyurcsanya, co przełożyło się na 4 mandaty - podało Narodowe Biuro Wyborcze (NVI) po przeliczeniu 99,9 proc. głosów.
Do Parlamentu Europejskiego po raz pierwszy wszedł liberalny Ruch Momentum z 9,9 proc. głosów (2 mandaty), a po 1 mandacie zdobyły koalicja centrolewicowej Węgierskiej Partii Socjalistycznej i zielonej partii Dialog na rzecz Węgier (6,7 proc. głosów) oraz narodowy Jobbik (6,6 proc.).
Centrum Prasowe PAP
Komentarze
Najnowsze
Trzaskowski do dymisji! Rusza obywatelska akcja na rzecz referendum
Pęka zmowa milczenia. Kolejny lekarz mówi o patologii w Szpitalu Południowym
Nowy rejestr umów rusza od 1 lipca. Rezydenci wskazują na poważną lukę