Przejdź do treści
12:28 W. Brytania: Pacjenci i personel medyczny ewakuowani ze szpitala Guy’s w centrum Londynu. Doszło do wycieku chemikaliów
11:11 Polska: IMGW ostrzega przed upałami w południowej części województwa dolnośląskiego
10:54 Reuters: w spotkaniu Trump-Putin weźmie udział doradca ekonomiczny rosyjskiego przywódcy
10:38 Fala upałów w Izraelu: dwie ofiary śmiertelne, rekord temperatury w nocy
08:45 Tajwan: Ponad 140 osób rannych po przejściu tajfunu. Południowe Chiny zmagają się z ulewami
08:31 Warmińsko-mazurskie: Woda w dwóch kąpieliskach w regionie niezdatna do kąpieli
08:22 Kujawsko-pomorskie: Po wypadku wrócił ruch na DK10 w Cierpicach
08:02 Pomorskie: Trwają poszukiwania strażaka ochotnika na miejscu pożaru w Kawlach
Republika Szanowni Widzowie, prosimy o przesyłanie nam zdjęć publicznych miejsc: stacji benzynowych, sklepów, barów itd. gdzie włączana jest Republika - na adres: [email protected] Za wszystkie nadesłane zdjęcia serdecznie dziękujemy!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Nowa Sól zaprasza na defiladę w Święto Wojska Polskiego z udziałem 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w piątek, 15 sierpnia, o godz. 14:00 pod rondo Ojca Medarda
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Elżbieta II po raz kolejny zostanie prababcią

Źródło: FLICKR/MICHAEL GARNETT/CC BY-SA 2.0

Wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, księżniczka Eugenia, i jej mąż Jack Brooksbank spodziewają się dziecka na początku 2021 roku – poinformował w piątek Pałac Buckingham. Eugenia, która jest dziesiąta w kolejce do tronu, opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z małymi bucikami, które wskazują na oczekiwane niemowlę.

„Jej Królewska Wysokość księżniczka Eugenia i pan Jack Brooksbank mają wielką przyjemność ogłosić, że spodziewają się dziecka na początku 2021 roku. Książę Yorku i Sarah, księżna Yorku, państwo Brooksbank oraz królowa i książę Edynburga są zachwyceni tą wiadomością” – napisano w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Eugenia, która jest dziesiąta w kolejce do tronu, zamieściła na Instagramie zdjęcie dwóch malutkich dziecięcych bucików, pisząc: „Jack i ja jesteśmy podekscytowani początkiem 2021 roku”.

Dziecko będzie dziewiątym prawnukiem królowej, ósmym jest urodzony w zeszłym roku syn księcia Harry'ego i księżnej Meghan – Archie Mountbatten-Windsor. Za to rodzice Eugenii, książę Andrzej i Sara, po raz pierwszy zostaną dziadkami.

 

???? Her Royal Highness Princess Eugenie and Mr Jack Brooksbank are very pleased to announce that they are expecting a baby in early 2021.
.
The Duke of York and Sarah, Duchess of York, Mr and Mrs George Brooksbank, The Queen and The Duke of Edinburgh are delighted with the news. pic.twitter.com/nLrzkwHMGC

— The Royal Family (@RoyalFamily) September 25, 2020

Nowo narodzone dziecko będzie 11. w kolejce do tronu, ale nie będzie nosić tytułu Jego lub Jej Królewskiej Wysokości (HRH). To dlatego, że choć jego matka jest księżniczką, ojciec nie ma tytułu. Może się to zmienić, gdyby królowa zdecydowała się nadać Jackowi Brooksbankowi – menedżerowi marki Casamigos Tequila na Europę, której współzałożycielem jest George Clooney – tytuł hrabiowski lub zmieniła zasady dziedziczenia tytułów. Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank pobrali się niespełna dwa lata temu. Latem tego roku odbył się natomiast ślub jej starszej siostry, księżniczki Beatrycze.

Eugenie and Jack posted these pictures on Instagram.
This is the Queen’s 9th great-grandchild.
Buckingham Palace said in their statement: “The Duke of York and Sarah, Duchess of York, Mr and Mrs George Brooksbank, The Queen and The Duke of Edinburgh are delighted with the news”???? pic.twitter.com/W4dKq5IupC

— Chris Ship (@chrisshipitv) September 25, 2020

Princess Eugenie is expecting a baby, Buckingham Palace has announced.

The Queen and Duke of Edinburgh are said to be “delighted” by the news their granddaughter is pregnant pic.twitter.com/Fm6TViSFdt

— PA Media (@PA) September 25, 2020
PAP

Wiadomości

Dariusz Matecki ujawnia cennik rowerów z KPO

Dariusz Matecki ujawnia szokujący cennik wypożyczalni rowerów finansowanej z KPO

Pietrzak: Tusk powinien się pokajać i przeprosić, jako premier ma wiele do nadrobienia

Broniła polskich interesów i prawdy historycznej - w podzięce odwołano ją ze stanowiska

Straż graniczna przechwyciła ponton z liczbą 106 nielegalnych migrantów na pokładzie!

Były szef MON ostrzega: Resort czeka bankructwo!

W związku z upałami ogłoszono najwyższy alert pogodowy!

Szef MON: umowa na modernizację F-16 podpisana, duża korzyść dla PGZ

AKTUALIZACJA

PILNE: Hanna Radziejowska odwołana z funkcji dyrektorki berlińskiej filii Instytutu Pileckiego

Żurek chce przejąć KRS na wzór TVP – Fijołek ujawnia szczegóły

Sakiewicz przestrzega: nie warto robić tak złych rzeczy

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Piotr uderza w Agatę i produkcję! "Tracę cierpliwość"

Instytut Pileckiego zapowiada pilny briefing prasowy. Czy po serii skandali będzie zmiana kierownictwa?

Julia Wieniawa zdradza kulisy spotkania z Kendall Jenner! „To było super”

Dodatek mieszkaniowy nie dla wszystkich. Więziennicy mówią „dość” rządowi Tuska

Pejo o aferze KPO: ostateczną odpowiedzialność ponosi Tusk

Najnowsze

Dariusz Matecki ujawnia cennik rowerów z KPO

Dariusz Matecki ujawnia szokujący cennik wypożyczalni rowerów finansowanej z KPO

Były szef MON ostrzega: Resort czeka bankructwo!

W związku z upałami ogłoszono najwyższy alert pogodowy!

Szef MON: umowa na modernizację F-16 podpisana, duża korzyść dla PGZ

AKTUALIZACJA

PILNE: Hanna Radziejowska odwołana z funkcji dyrektorki berlińskiej filii Instytutu Pileckiego

Pietrzak: Tusk powinien się pokajać i przeprosić, jako premier ma wiele do nadrobienia

Broniła polskich interesów i prawdy historycznej - w podzięce odwołano ją ze stanowiska

Straż graniczna przechwyciła ponton z liczbą 106 nielegalnych migrantów na pokładzie!