Dramat rodziców z Indii

Niezwykle rzadka sytuacja miała miejsce w Indiach. Urodziły się bliźniaki syjamskie, które połączone były jednym ciałem. Obaj chłopcy żyli tylko dobę.
Bliźniaki ważyły prawie cztery kilogramy. Miały oddzielne płuca i serca, natomiast wspólną wątrobę, parę rąk i nóg.
Tuż po urodzeniu dzieci trafiły do inkubatora. Lekarze natychmiast uświadomili rodziców, że bliźniaki nie przeżyją. Nawet jeśli byłoby inaczej, nie było możliwości rozdzielenia ich.
Prosili nas, by zrobić cokolwiek, by ocali te dzieci, ale to nie było możliwe. Nie ma też możliwości przeprowadzenia operacji, by ich rozdzielić, więc musieliby dzielić jedno ciało do końca swoich dni - skomentował szef oddziału ginekologii dr Sanjay Bansode.
Dzieci żyły dobę. Matka poprosiła o anonimowość.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Najnowsze

Karta Polaka wykorzystywana przez osoby żądne socjalu? Wipler składa interpelację do szefa MSZ

Stefaniuk: PO na siłę próbuje zaklinać rzeczywistość

Bogusław L. i Magdalena C. oskarżeni o nielegalną reklamę alkoholu: grożą im milionowe grzywny
