Dramat na jarmarku w Magdeburgu! Podejrzany to obywatel z Arabii Saudyjskiej

Horror w sercu Magdeburga! Na świątecznym jarmarku doszło do brutalnego zamachu. Samochód wjechał w tłum ludzi, siejąc chaos i przerażenie. Lokalne służby mówią o 80 rannych, a "Bild" informuje o co najmniej 11 ofiarach śmiertelnych!
Sprawca został szybko zatrzymany przez policję. Według niemieckiego portalu "Der Spiegel", podejrzanym jest obywatel Arabii Saudyjskiej.
Centrum miasta sparaliżowane! Policja otoczyła teren kordonem i wzywa kierowców, by unikali tej części Magdeburga. Z megafonów padają ostrzeżenia, a przechodnie zostali poproszeni o opuszczenie okolic jarmarku.
Świadkowie mówią o panice, która zapanowała na miejscu tragedii. "Ludzie biegli na oślep, krzycząc z przerażenia" – relacjonują cytowani przez "Bild". Pojazd wjechał prosto w tłum, który zebrał się obok domu towarowego Karstadt.
Potwierdzono najgorsze. Rzecznik rządu Matthias Schuppe w rozmowie z mediami ogłosił, że atak miał charakter terrorystyczny.
Czytaj również:
W zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech zginęło prawie 11 osób a 60 rannych
Zamach terrorystyczny na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu
Ujawniono twarz zamachowca na jarmark bożonarodzeniowy
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości

Tusk nie uczestniczył w ŻADEN sposób w obchodach Powstania Warszawskiego. Internauci tłumaczą dlaczego [KOMENTARZE]
Potężne uderzenie ukraińskich dronów w strategiczne cele w Rosji. Wybuchy w rafineriach i zakładach [WIDEO]
Najnowsze

Tusk nie uczestniczył w ŻADEN sposób w obchodach Powstania Warszawskiego. Internauci tłumaczą dlaczego [KOMENTARZE]

Poznaliśmy termin posiedzenia Trybunału Stanu. Chodzi o immunitet Małgorzaty Manowskiej

PILNE: Tragiczny wypadek w Olszynach. Bus uderzył w pociąg Intercity

Prezydenci Nawrocki i Duda śpiewają (nie)zakazane piosenki. Tusk 1 sierpnia zniknął [WIDEO]
