Dożywocie dla azylanta w Wielkiej Brytanii. Zabił trzy osoby, a usiłował sześć
Azylant z Libii, Khairi Saadallah, został skazany na karę dożywotniego więzienia za zabicie trzech osób i usiłowanie zamordowania trzech następnych. Zaatakował przechodniów nożem w parku miejskim w Reading na zachód od Londynu.
Pochodzący z Libii Khairi Saadallah został skazany na karę dożywotniego więzienia za zabicie trzech osób. Usiłował zamordować trzy następne osoby.
Nożem zaatakował przechodniów w parku miejskim w Reading niedaleko Londynu.
Londyński sąd uznał, że sprawca działał z pobudek islamistycznych i terrorystycznych, a wszystkie czyny popełnił z pełną premedytacją.
Saadallah przyznał się do dokonania zabójstw i usiłowania kolejnych, ale nie przyznał się do podjęcia istotnych przygotowań do ataku, do planowania działań ani też do tego, że atak był motywowany powodami ideologicznymi.
Saadallah, gdy ubiegał się o azyl w Wielkiej Brytanii, skłamał na temat swojej roli w jednej z grup terrorystycznych w Libii.
Przybył on do Wielkiej Brytanii w 2012 roku jako uchodźca z tego kraju, a w 2018 roku otrzymał azyl, choć w ciągu tych sześciu lat miał liczne konflikty z prawem.
Polecamy Gość Dzisiaj Karol Nawrocki
Wiadomości
Karol Nawrocki w Republice: zaproszenie Polski do Rady Pokoju to dowód poważnego traktowania naszego kraju
News Republiki: Prezydent wspiera udział Polski w Radzie Pokoju, ale konieczna jest procedura konstytucyjna
Najnowsze
Prezydent Nawrocki będzie uczestnikiem spotkania w sprawie Rady Pokoju
Szokujące listy od nauczycieli. Fala włamań w e-dziennikach
Karol Nawrocki w Republice: zaproszenie Polski do Rady Pokoju to dowód poważnego traktowania naszego kraju