Przejdź do treści
21:52 Prezes PiS Jarosław Kaczyński ostrzega: mamy do czynienia ze stanem, w którym niepodległość Polski jest zagrożona
20:43 Prezydent Karol Nawrocki w Republice: nie pierwszy raz wezmę udział w Marszu Niepodległości, po raz pierwszy jako prezydent Polski, oczywiście, ale wiele razy byłem na Marszu Niepodległości - i sam, i z małżonką Martą braliśmy udział w tym wydarzeniu
19:50 Indie: policja poinformowała. że aresztowała właściciela samochodu, którego eksplozja spowodowała śmierć co najmniej ośmiu osób. W wybuchu, do którego doszło w okolicach Czerwonego Fortu w historycznym centrum Delhi, co najmniej 20 osób zostało rannych
17:54 Wielka Brytania: prezydent USA Donald Trump grozi BBC pozwem sądowym i żąda co najmniej 1 mld dol. odszkodowania za opublikowanie przez brytyjską stację materiału z przemontowaną jego wypowiedzią wprowadzającą odbiorców w błąd
17:06 Szwecja: na Morzu Bałtyckim w archipelagu sztokholmskim rozpoczęły się ćwiczenia Merlin, których celem jest „wzmacnianie zdolności NATO w zakresie polowań na okręty podwodne”
16:32 Sondaż: 28 proc. ankietowanych wskazało prezydenta Karola Nawrockiego jako ulubionego polityka
Wydarzenie Kluby „Gazety Polskiej” zapraszają 11 listopada do swojego sektora w Marszu Niepodległości. Zbiórka o godz. 13:00 przy rondzie Dmowskiego, od strony Banku PKO BP, w kierunku Stadionu Narodowego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

50 ton. Śledczy skonfiskowali towar wart ok. 13 mln euro

Źródło: pixabay.com

Śledczy z dziesięciu krajów Europy, w tym z Polski, rozbili międzynarodową grupę przestępczą przemycającą papierosy – podała w piątek Prokuratura Krajowa. Skutkiem działania wspólnego zespołu jest zatrzymanie transportów 50 ton nielegalnego tytoniu i skonfiskowanie papierosów wartych 13 mln euro.

Współpraca w ramach Eurojust i Europol doprowadziła do zatrzymania podejrzanych i zabezpieczenia dokumentacji przestępczych działań jednocześnie w kilkunastu krajach Europy.

O wspólnych działaniach zachodniopomorskiego pionu PZ PK oraz śledczych z dziewięciu krajów w ramach Eurojust i Europol poinformowała prok. Katarzyna Calów-Jaszewska z Prokuratury Krajowej.

"W ramach czynności prowadzonych w Polsce dokonano zatrzymania pięciu osób, którym przedstawiono m.in. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, uszczupleń podatkowych w wielkich rozmiarach, dotyczących ponad kilkudziesięciu milionów złotych, a także prania brudnych pieniędzy" – przekazała.

"W stosunku do dwóch zatrzymanych osób sąd na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Co do pozostałych trzech osób, prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze" – dodała.

Informacje o działaniu zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym sprowadzaniem na terytorium Polski krajanki tytoniowej uzyskali funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie.

Tytoń sprowadzony był spoza obszaru Unii Europejskiej do składów celnych na terenie Europy. Następnie był on przewożony do Polski i wprowadzany do obrotu bez dopełnienia obowiązków celnych i z uszczupleniem należności podatkowych, przede wszystkim podatku akcyzowego, w wielkich rozmiarach.

Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej śledztwo prowadził zachodniopomorski pion PZ PK. Ustalono osoby, miejsce i działania grupy, a także poszczególne transporty, które przy współpracy z innym organami zostały zatrzymane na terenie Polski. Szeroko zakrojone działania, pozwoliły na ustalenie lokalizacji nielegalnych fabryk podrobionych papierosów i magazynów krajanki tytoniowej m.in. we Francji.

"W związku z ustaleniami nawiązano międzynarodową współpracę organów ścigania początkowo w ramach Europolu, a następnie Eurojust, co ostatecznie skutkowało zawarciem umowy o utworzeniu wspólnego zespołu dochodzeniowo-śledczego pomiędzy Polską, Francją i Włochami oraz nawiązania bezpośredniej, ścisłej współpracy z innymi krajami Europy" – przekazała Calów-Jaszewska.

Tytoń sprowadzany przez międzynarodową grupę przestępczą był ukrywany jako odpad tytoniowy. Po wprowadzeniu na teren Unii Europejskiej trafiał do składów celnych w Belgii, Hiszpanii i Włoszech, a następnie do Niemiec, Francji, Belgii i Holandii, gdzie był przerabiany na papierosy i sprzedawany.

Z ustaleń śledczych wynikało, że składy rozmieszczone były w całej Europie.

Jak podała Prokuratura Krajowa, w trakcie czynności organy ścigania zdołały zatrzymać kilka transportów nielegalnego ciętego tytoniu, w sumie 50 000 kg. W tym samym czasie zlikwidowano kilka linii produkcyjnych i skonfiskowano miliony sztuk papierosów o szacunkowej wartości 13 mln euro.

W działaniach brały udział organy śledcze z Francji, Polski, Włoch, Belgii, Bułgarii, Niemiec, Grecji, Łotwy, Litwy i Holandii.

Źródło: PAP

 

Wiadomości

Policja zatrzymała właściciela samochodu, który wybuchł w historycznej części New Delhi

Jarosław Kaczyński ostrzega: mamy do czynienia ze stanem, w którym niepodległość Polski jest zagrożona

Dworzec Centralny zamknięty w czasie Marszu Niepodległości. "PRLowska szkoła utrudniania życia"

Sabalenka kończy sezon jako liderka rankingu WTA

Kontakty z Rubcowem, spotkania ze Szmydtem. Żurek w otoczeniu ruskich szpiegów

Ordo Iuris chce wyłączenie prof. Środy z orzekania ws. socjologa, który chciał "zwalczać katotalibów"

Prezydent Nawrocki: Marsz Niepodległości to marsz dumnych Polaków

Sójka alarmuje o działaniach Koalicji Obywatelskiej wymierzonych w Fundusz Medyczny. "Chcą go ograbić"

Bon senioralny - czy kolejny "konkret Tuska" okazał się pustą obietnicą

Polacy wskazali ulubionego polityka. Nawrocki triumfuje

Pies Sandry Kubickiej ugryzł jej synka

Wdowa po Tomaszu Jakubiaku w poruszającym wywiadzie. Opowiedziała o żałobie i tradycji, którą pielęgnuje z synkiem

Trump żąda od BBC odszkodowania za manipulacje. Poznaliśmy kwotę, robi wrażenie

Miller: wolałbym żeby Czarzasty nie został marszałkiem Sejmu

Wąsik alarmuje: Powrót do dzikiej prywatyzacji i likwidacji majątku narodowego!

Najnowsze

Policja zatrzymała właściciela samochodu, który wybuchł w historycznej części New Delhi

Kontakty z Rubcowem, spotkania ze Szmydtem. Żurek w otoczeniu ruskich szpiegów

Ordo Iuris chce wyłączenie prof. Środy z orzekania ws. socjologa, który chciał "zwalczać katotalibów"

Prezydent Nawrocki: Marsz Niepodległości to marsz dumnych Polaków

Sójka alarmuje o działaniach Koalicji Obywatelskiej wymierzonych w Fundusz Medyczny. "Chcą go ograbić"

Jarosław Kaczyński ostrzega: mamy do czynienia ze stanem, w którym niepodległość Polski jest zagrożona

Dworzec Centralny zamknięty w czasie Marszu Niepodległości. "PRLowska szkoła utrudniania życia"

Sabalenka kończy sezon jako liderka rankingu WTA