Dominique Strauss-Kahn uniewinniony
Francuski sąd uniewinnił byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który był sądzony za stręczycielstwo. Strauss-Kahnowi groziło 10 lat więzienia i 1,5 mln euro grzywny.
Strauss-Kahn został oskarżony o stręczycielstwo w tzw. aferze hotelu Carlton w Lille. Miał on uczestniczyć w przyjęciach z udziałem luksusowych prostytutek organizowanych przez siatkę stręczycieli. Od wybuchu tego skandalu francuska prasa poświęciła wiele uwagi temu, czy państwo powinno wprowadzać zakazy dotyczące prostytucji.
Byłemu szefowi Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który w 2012 roku miał kandydować w wyborach na prezydenta Francji, groziło 10 lat więzienia i 1,5 mln euro grzywny.
Czytaj więcej:
Polecamy Ściśle Jawne
Wiadomości
Najnowsze
Niemcy nie widzą już nadziei na państwo opiekuńcze. Potwierdza to sondaż
Bruksela odklejona od rzeczywistości. Europarlament przyjął cel klimatyczny rodem z kosmosu
Kodeks na sztandarach, nepotyzm w praktyce – jak koalicja 13 grudnia zarządza Spółkami Skarbu Państwa?