Przejdź do treści
22:48 Kamil Grosicki w piątkowym w meczu towarzyskim z Mołdawią na Stadionie Śląskim w Chorzowie ostatni raz wystąpił w piłkarskiej reprezentacji Polski. Doświadczony skrzydłowy zszedł z boiska w 32. minucie spotkania
22:40 W towarzyskim meczu piłkarskim, Polacy pokonali w piątek na Stadionie Śląskim w Chorzowie Mołdawię 2:0 (1:0). Bramki zdobywali: Matty Cash (38) i Bartosz Ślisz (88)
W Republice Maciej Wąsik w programie "Gość Dzisiaj": Mam nadzieję, że zwycięstwo wyborcze przyspieszy zmiany w Polsce
21:29 Prezydent Andrzej Duda rozmawiał dziś telefonicznie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Tematem była przyszłość bezpieczeństwa Polski i regionu. Padły też ważne słowa o Karolu Nawrockim
20:55 Jak informuje Politico, Komisja Europejska rozważa opóźnienie wdrożenia przepisów o sztucznej inteligencji
20:15 Niemcy: Wzrasta zagrożenie terrorystyczne. Służby w stanie gotowości. Zatrzymano 14-latka mającego kontakty z ISIS
19:50 Węgry: Koniec z symbolami mniejszości seksualnych na budynkach rządowych
19:10 W izraelskich atakach na Strefę Gazy w piątek zginęło 16 osób. Czterech żołnierzy izraelskich zginęło w eksplozji zaminowanego budynku
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej zaprasza do podpisywania list poparcia referendum lokalnego w Piotrkowie Tryb. Dziś przy Akademii Piotrkowskiej na ul. Słowackiego, od godz. 14.00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Wrocław zaprasza na spotkanie otwarte z red. nacz. "Gazety Polskiej" i prezesem Republiki - Tomaszem Sakiewiczem. 7 czerwca, godz. 13:00. Sala NOT, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Czy to przełom w leczeniu raka?

Źródło:

Wlewy z wysokich dawek witaminy C mogą leczyć raka. Wyniki badań sugerują, że kwestię witaminy C niedługo trzeba będzie wziąć pod uwagę.

Zainteresowanie Witamina C spowodowane jest dwoma badaniami wykonanymi na myszach i ludziach, które wykazały, że wlewy z wysokich dawek witaminy C mogą leczyć raka. Wyniki sugerują, ze Kwestię witaminy C należy wziąć poważnie pod uwagę. Jednak dotyczy to spożywania dużej ilości żywności zawierającej witaminę C.

Zainteresowanie tymi badaniami wynika z faktu, że witamina C jest uważana za "naturalną" i występuje w wielu produktach spożywczych, od pomarańczy po brokuły. Może być również spożywany w dużych dawkach przez suplementy.

Prof. Anne Thomas, z University of Leicester, mówi, że w najnowszych badaniach wyniki wstępnie potwierdzają pogląd, że wysoka dawka witaminy C ma potencjał jako leczenie raka. W pierwszym badaniu testowano witaminę C jako leczenie myszy z rakiem krwi i stwierdzono, że wstrzykiwanie dużych dawek witaminy C spowalnia zatrzymanie choroby.

Drugie badanie polegało na testowaniu bezpieczeństwa zastrzyków wysokiej dawki witaminy C u osób z niedrobnokomórkowym rakiem płuc lub glejakiem, agresywnym typem nowotworu mózgu, a nie w przypadku skutecznego leczenia. Testy te następowałyby tylko wtedy, gdyby wstrzyknięcia były bezpieczne. Ta wczesna praca wykazała, że ​lekarze mogli bezpiecznie wstrzykiwać wysokie dawki witaminy C pacjentom, ale ponieważ testowali ją tylko u niewielkiej liczby osób, trudno powiedzieć, czy byłoby to takie samo dla wszystkich.

Niektóre badania sugerują, że witamina C może także pomóc w złagodzeniu niektórych skutków ubocznych leczenia raka.

Wysokie dawki zastrzyków witaminy C nie są rutynowo dostępne dla pacjentów chorych na raka. A badania testujące te szczepionki są na najwcześniejszym etapie.

 

medicalexpress.com

Wiadomości

Bejda miażdży „komisję” Sroki ds. Pegasusa. Internauci: „W pogoni za rozumem”

Mocne słowa w „Agorze Klarenbacha” o wyborach: „Uratowaliśmy Polskę”

HIT! Giertych proponuje status „świadka koronnego” dla świadków „fałszerstw” wyborczych PiS

Wąsik: Mam nadzieję, że zwycięstwo wyborcze przyspieszy zmiany w Polsce

Tusk chwali się „rekordami” rządu. Internauci punktują: „Polacy widzą prawdę”

Duda po rozmowie z Trumpem: zwycięstwo Nawrockiego gwarancją współpracy z USA

Ida Nowakowska wraca na antenę… u boku legend opery!

Buda o PSL: polityka romansu z liberałami ich pożera

UE rozważa opóźnienie wdrożenia przepisów o sztucznej inteligencji

Niemcy: Wzrasta zagrożenie terrorystyczne. Służby w stanie gotowości

"Gość Dzisiaj": godz. 20:20 w Republice. Zapraszamy!

Na Węgrzech koniec z symbolami mniejszości seksualnych na budynkach rządowych

Przetarg dla kancelarii powiązanej z Trzecią Drogą? Dziennikarz WP ujawnia kulisy

Prezydent podpisał ustawę o obowiązku publikacji cen mieszkań

Skandal! Reżyserka Elwira Niewiera powiązała zwycięstwo Nawrockiego z rosyjską propagandą

Najnowsze

Bejda miażdży „komisję” Sroki ds. Pegasusa. Internauci: „W pogoni za rozumem”

Tusk chwali się „rekordami” rządu. Internauci punktują: „Polacy widzą prawdę”

Duda po rozmowie z Trumpem: zwycięstwo Nawrockiego gwarancją współpracy z USA

Ida Nowakowska wraca na antenę… u boku legend opery!

Buda o PSL: polityka romansu z liberałami ich pożera

Mocne słowa w „Agorze Klarenbacha” o wyborach: „Uratowaliśmy Polskę”

HIT! Giertych proponuje status „świadka koronnego” dla świadków „fałszerstw” wyborczych PiS

Wąsik: Mam nadzieję, że zwycięstwo wyborcze przyspieszy zmiany w Polsce