Przejdź do treści
16:00 Śląskie: Rok więzienia w zawieszeniu dla naturopaty za wmawianie chorym na nowotwory, że nie mają raka
15:28 Kraków: Poseł PiS skarży do NSA wyrok WSA w sprawie strefy czystego transportu
14:39 Norwegia: Rząd ogłosił obniżkę podatków od paliw
14:35 Bliski Wschód: Z powodu gróźb Iranu część amerykańskich uczelni przechodzi na tryb zdalny
14:14 IMGW: ocieplenie na Wielkanoc. Temperatura do 20 st. C na zachodzie kraju
13:23 Francja: Przewoźnicy drogowi spowolnili ruch na obwodnicy Paryża w proteście przeciwko cenom paliw
13:05 IMGW: Początek tygodnia ze zmienną pogodą i temperaturą do 12 st. C
12:20 Nigeria: Krwawe zamieszki po ataku na bar w mieście Dżos. Zginęły 22 osoby
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Bełchatów zaprasza na spotkanie Jackiem Sasinem i Andrzejem Śliwką. 30 marca, godz. 17:00. Sala Oratorium Jana Pawła II ul. Kościuszki 2, Bełchatów
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. 30 marca, godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt, 31 marca, od godz. 11.30, ul. Półwiejska, przy Pomniku Starego Marycha w Poznaniu
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Co ze zdrowiem Joe Bidena? Badania wskazują, że...

Źródło: Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America CCA-SA 2.0 via Wikipedia Commons

"Prezydent Joe Biden cieszy się dobrym zdrowiem i jest zdolny do pełnego wykonywania obowiązków", napisał w raporcie ze wczorajszego badania okresowego prezydenta jego lekarz , dr Kevin O\'Connor. Nie odnotowano też żadnych znaczących zmian w zdrowiu amerykańskiego przywódcy od poprzedniego badania w ubiegłym roku.

"(Prezydent) nadal jest zdolny do wykonywania obowiązków i w pełni wypełnia wszystkie swoje zadania bez żadnych wyjątków", napisał prezydencki lekarz w raporcie opublikowanym przez Biały Dom. Dodał, że z jego wnioskami zgodzili się inni badający Bidena specjaliści, w tym od okulistyki, ortopedii, fizjoterapii, neurologii, kardiologii, radiologii, stomatologii i dermatologii. 

Jak stwierdził O'Connor, największą zmianą w porównaniu do ubiegłego roku było rozpoczęcie używania przez prezydenta aparatu do bezdechu sennego PAP, w związku z problemami, jakich doświadczał prezydent podczas snu. Lekarz zaznaczył, że bezdech senny jest częstą przypadłością. Dodał też, że usunięty w ubiegłym roku nowotwór skóry Bidena nie powrócił, choć prezydent musi być pod tym względem monitorowany. 

Tak jak w latach poprzednich, Biden wciąż zmaga się z szeregiem pomniejszych przypadłości medycznych, w tym migotaniem przedsionków, podwyższonym cholesterolem, sztywnym chodem spowodowanym artretyzmem, czy refluksem żołądkowo-przełykowym i alergiami sezonowymi. Przyjmuje też na te przypadłości leki. Według raportu O'Connora, Biden mierzy 183 cm i waży 80 kg.

Obawy o stan zdrowia prezydenta i jego wiek - jako 81-latek jest najstarszym urzędującym prezydentem w historii kraju - jest jednym z głównych tematów kampanii prezydenckiej. Jak powiedziała w środę rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre, zarówno O'Connor, jak i inni badający Bidena lekarze ocenili, że prezydent nie potrzebuje przechodzić testów na zdolności poznawcze. Do przeprowadzenia takiego testu Bidena wzywali m.in. jego rywal Donald Trump oraz konkurentka Trumpa w republikańskich prawyborach Nikki Haley, wskazując na jego wiek (81 lat). Sam Biden powiedział po przejściu badań, że przebiegły pomyślnie. Żartował, że "myślą, że wyglądam zbyt młodo".

portal tvrepublika.pl, PAP

Wiadomości

Jaką dostaniemy rekompensatę od Unii Europejskiej za pomoc Ukrainie?

Nie zagra już w kadrze. Reprezentant Polski ujawnia powód

Dlaczego rząd Donalda Tuska forsuje nowe zadłużenie?

Nabór na XXI Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije" w Bydgoszczy!

Tyle zarobił Stoch w Pucharze Świata. Kwoty robią wrażenie

"Ludzie zapożyczają się, żeby kupić produkty na Święta". Mocne słowa Semeniuk-Patkowskiej pod adresem Tuska

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Dziennikarze TV Republika triumfują w Nagrodach SDP 2026. Główna nagroda dla Katarzyny Gójskiej

Zarzuty dot. rejestracji aut, które nigdy nie jeździły po naszych drogach! Grupa rozbita

BĘDZIE BLACKOUT? Magazyny energii to już nie wybór, to konieczność?

„Stoimy z USA!” – mocne przemówienie Karola Nawrockiego na CPAC!

PILNE: zawiadomienie ws. ministra infrastruktury. Sprawa trafia do prokuratury

Kamil Stoch kończy karierę. Wiadomo, ile wyniesie jego olimpijska emerytura

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Limit cen paliw wchodzi w życie. Sprawdź, ile zapłacisz

Jakubiak: Niemcy bogacą się polską biedą

Ceny ropy rosną. Rynki reagują na napięcie na Bliskim Wschodzie

Najnowsze

Jaką dostaniemy rekompensatę od Unii Europejskiej za pomoc Ukrainie?

Tyle zarobił Stoch w Pucharze Świata. Kwoty robią wrażenie

Olga Semeniuk-Patkowska

"Ludzie zapożyczają się, żeby kupić produkty na Święta". Mocne słowa Semeniuk-Patkowskiej pod adresem Tuska

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Dziennikarze TV Republika triumfują w Nagrodach SDP 2026. Główna nagroda dla Katarzyny Gójskiej

Zarzuty dot. rejestracji aut, które nigdy nie jeździły po naszych drogach! Grupa rozbita

Nie zagra już w kadrze. Reprezentant Polski ujawnia powód

Dlaczego rząd Donalda Tuska forsuje nowe zadłużenie?

Nabór na XXI Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije" w Bydgoszczy!