Cipras jednak ulegnie? Zgadza się na propozycje, choć ma zastrzeżenia

Aleksis Cipras jest gotowy zaakceptować wszystkie warunki wysunięte podczas negocjacji przez wierzycieli. Premier Grecji ma mieć jedynie jedno zastrzeżenie. Informacje te wynikają z listu, jaki Cipras wysłał minionej nocy do europejskich partnerów, do którego dotarł "Financial Times".
Na łamach dwustronicowego listu kierowanego do szefów Komisji Europejskiej, MFW i Europejskiego Banku Centralnego, Cipras pisze o przedłużeniu obecnego programu pomocowego, który formalnie wygasł minionej nocy. Porusza też temat trzeciego programu, oszacowanego na kwotę 29,1 mld euro.
"FT" twierdzi, że choć przedłużenie obecnego programu nie jest rozpatrywane, list Ciprasa może przyczynić się w najbliższych dniach do opracowania kolejnego programu.
Wśród zmian zaproponowanych przez greckiego premiera zmian znalazło się m.in. wprowadzenie ulg podatkowych dla greckich wysp tak, aby były zwolnione z konieczności płacenia 30-proc. podatku VAT.
Cipras chce również opóźnić wprowadzenie podwyższenia wieku emerytalnego i przez pewien czas zachować dodatki solidarnościowe dla najbiedniejszych emerytów.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

Tusk nie przekonał w swoim orędziu. Ten sondaż nie pozostawia złudzeń

Reprezentant Polski zawieszony za stosowanie dopingu! Grozi mu czteroletnia dyskwalifikacja

Burze dały się nam we znaki, grad, zalane posesje, powalone drzewa. Niestety, dziś też będzie grzmiało [WIDEO]

SPRAWDŹ TO!