Chcieli zaatakować żydowskie instytucje w Niemczech. Zatrzymano ich w Berlinie

W Berlinie zatrzymano w środę trzech mężczyzn podejrzanych o członkostwo w terrorystycznym ugrupowaniu palestyńskim Hamas i planowanie ataku w Niemczech. Według śledczych mieli oni pozyskiwać broń i amunicję, które miały posłużyć do zamachów na izraelskie i żydowskie instytucje.
Miało dość do jatki na terenie Niemiec
Prokuratura federalna w Karlsruhe oświadczyła, że dwaj zatrzymani mężczyźni to obywatele Niemiec, a jeden – Libanu. Zarzuca się im członkostwo w zagranicznej organizacji terrorystycznej oraz przygotowywanie poważnego aktu przemocy zagrażającego państwu.
Według śledczych mężczyźni działali jako tzw. zagraniczni operatorzy Hamasu i co najmniej od lata bieżącego roku zajmowali się pozyskiwaniem broni i amunicji w Niemczech. Arsenał miał posłużyć do zamachów na izraelskie i żydowskie instytucje.
Podczas zatrzymania znaleziono m.in. karabin automatyczny AK-47, kilka pistoletów i dużą ilość amunicji.
W czwartek podejrzani staną przed sędzią śledczym Federalnego Trybunału Sprawiedliwości, który zdecyduje o wydaniu nakazu aresztowania i zastosowaniu aresztu tymczasowego.
Nie było to pierwsze zatrzymanie członków Hamasu
To nie pierwsze zatrzymanie domniemanych członków Hamasu przez niemiecką prokuraturę. W grudniu 2023 roku aresztowano trzech mężczyzn w Berlinie i jednego w holenderskim Rotterdamie. Według ustaleń od lat działali oni jako zagraniczni operatorzy Hamasu, zajmując kluczowe stanowiska i utrzymując bezpośredni kontakt z kierownictwem skrzydła wojskowego organizacji - przypomniała agencja dpa. (PAP)
Źródło: Republika, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X