Przejdź do treści
22:17 Ukraina: Co najmniej jedna osoba zginęła w ataku rosyjskich dronów na Charków
21:54 W. Zełenski: Moskwie zbyt długo zajmuje odpowiedzenie na propozycję pokojową USA
21:47 Świat: Somalia oferuje USA wyłączną kontrolę nad bazami wojskowymi, nad którymi sama nie ma kontroli
21:41 Warszawa: W niedzielę o 4 rano zamknięty zostanie most Poniatowskiego i Aleje Jerozolimskie
20:14 Media: Ukraina domaga się od USA więcej inwestycji w ramach negocjowania umowy surowcowej
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
Spotkanie 30 marca Jarosław Kaczyński spotka się z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w Tomaszowskim Domu Kultury (ul. Lwowska 72)
Ważne Bazylika pw. Św. Krzyża w Warszawie, 1 kwietnia, godz. 20.00, Msza św. w intencji śp. Barbary Skrzypek
Wydarzenie 12.04 o 12.00 w Warszawie odbędzie się Marsz z Okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego oraz bicie rekordu w liczbie par tańczących jednocześnie poloneza
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Piotrem Kaletą, posłem PiS. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia, o godz. 18:00 - przy ul. Wojska Polskiego 128, Aleksandrów Łódzki
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Sadowne zaprasza 30 marca na spotkanie z Adrianem Stankowskim. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Kościuszki 35
Protest Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest "NIE dla nielegalnej imigracji", 30 marca 2025 (niedziela), godz. 12:00, Wały Jagiellońskie 1, budynek Rady Miasta
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Łuków zaprasza 2 kwietnia, o godz. 18:40, na spotkanie z Adamem Borowskim. Odbędzie się ono w Sali Konferencyjnej Budynku Poklasztornego przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 41 w Łukowie
Wydarzenie Bydgoski Klub Gazety Polskiej w imieniu Bydgoskich Patriotów zaprasza 2 kwietnia na Bydgoski Marsz Pamięci Jana Pawła II. Początek zgromadzenia o godz. 19 na Starym Rynku (marsz wyruszy o godz. 20)
NBP Mamy 480 ton złota! – poinformował prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego

Brytyjskie lotnictwo pomagało Izraelowi w odparciu ataku Iranu...

Źródło: canva.com

Jak potwierdził minister obrony John Healey, brytyjskie wojska pomagały Izraelowi w odpieraniu irańskiego ataku rakietowego we wtorek wieczorem. Nie sprecyzował on zakresu wsparcia, ale według stacji BBC uczestniczyły w tym samoloty.

Healey przekazał jedynie, że brytyjskie siły "odegrały rolę w próbach zapobieżenia dalszej eskalacji", i podziękował żołnierzom za ich odwagę i profesjonalizm. 

"Wielka Brytania w pełni popiera prawo Izraela do obrony kraju i jego obywateli przed zagrożeniami" 

- podkreślił.

BBC przypomniała, że brytyjskie siły powietrzne w kwietniu również brały udziały w zestrzeliwaniu dronów i pocisków rakietowych, którymi Iran zaatakował wówczas Izrael.

We wtorek wieczorem Iran wystrzelił w kierunku Izraela ok. 180 pocisków balistycznych, co było zemstą za zabicie przez Izrael przywódców wspieranych przez Teheran organizacji Hamas i Hezbollah.

W reakcji na ten atak brytyjski premier Keir Starmer wyraził "głębokie zaniepokojenie tym, że region jest na krawędzi". 

"Stoimy po stronie Izraela i uznajemy jego prawo do samoobrony w obliczu tej agresji. Wraz z poplecznikami takimi jak Hezbollah Iran zbyt długo zagrażał Bliskiemu Wschodowi, przynosząc chaos i zniszczenie nie tylko Izraelowi, ale także ludziom, wśród których żyją w Libanie i gdzie indziej" 

- oświadczył.

W środę Healey udaje się na Cypr, aby spotkać się z obecnymi tam brytyjskimi żołnierzami, którzy - jeśli zapadnie taka decyzja - będą prowadzić ewakuację brytyjskich obywateli z Libanu. Brytyjski rząd w ostatnich dniach kilka razy wzywał swoich obywateli, aby opuścili ten kraj, póki jeszcze jest taka możliwość. Jak się szacuje, w zeszłym tygodniu w Libanie nadal był ok. 4-6 tys. Brytyjczyków. W środę z Bejrutu ma odlecieć pierwszy czarterowy samolot wynajęty przez rząd w Londynie w celu ułatwienia Brytyjczykom opuszczenia Libanu.

Źródło: Republika, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Wiadomości

Trump inwestuje w potężną flotę. Rusza na podbój Arktyki

Prof. Jan Majchrowski: przywracanie praworządności przez Donalda Tuska przypomina łamanie kołem

Bocheński: Niemcy wymusili na Komisji Europejskiej stworzenie paktu migracyjnego

Cenzura debaty publicznej? Znamy treść LISTU SDP do prezydenta Dudy

Horała: trzeba zmienić rząd i wypowiedzieć pakt migracyjny

Zmiana czasu na kolei. Wiemy więcej!

Kto będzie walczył za Polskę Tuska? | Zdaniem Kowalskiego

Trzaskowski w Lesznie. W sieci wrze z powodu... ZDJĘĆ

Ogromne zainteresowanie domami we Włoszech za 1 euro!

Gdzie są amerykańscy żołnierze? Stańczyk: muł uniemożliwia lokalizację wozu

Koalicja 13 grudnia wpuszcza migrantów z Niemiec

Ruszył proces chorwackich pilotów oskarżonych o zbrodnie wojenne z 1995 roku

Tak mieszkańcy Krosna przywitali Karola Nawrockiego. Zobacz WIDEO

Express Republiki 29.03.2025

Stan zagrożenia w Czechach, przy granicy z Polską. "Największe takie skażenie na świecie" [WIDEO]

Najnowsze

Trump inwestuje w potężną flotę. Rusza na podbój Arktyki

Horała: trzeba zmienić rząd i wypowiedzieć pakt migracyjny

Zmiana czasu na kolei. Wiemy więcej!

Kto będzie walczył za Polskę Tuska? | Zdaniem Kowalskiego

Trzaskowski w Lesznie. W sieci wrze z powodu... ZDJĘĆ

Prof. Jan Majchrowski: przywracanie praworządności przez Donalda Tuska przypomina łamanie kołem

Bocheński: Niemcy wymusili na Komisji Europejskiej stworzenie paktu migracyjnego

Cenzura debaty publicznej? Znamy treść LISTU SDP do prezydenta Dudy