Przejdź do treści
Republika Dziś o 17:30 gościem programu Ewy Bugały "Wszystko Jasne” będzie europoseł Adam Bielan z Prawa i Sprawiedliwości
Republika Gościem programu „Dzisiaj” o godz. 20:20 na antenie Republiki będzie wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski
Republika Gośćmi programu „W Punkt” Katarzyny Gójskiej o godz. 20:50 na antenie Republiki będzie poseł PiS Jan Kanthak i poseł Konfederacji Grzegorz Płaczek
16:39 CPK: KIO potwierdza, że warunki przetargu na budowę terminala pasażerskiego CPK są zgodne z prawem
16:22 Wielka Brytania: szefowie dyplomacji 25 krajów, w tym Polski, wezwali do zakończenia wojny w Strefie Gazy
16:13 Małopolskie: samochód dachował na A4, siedem osób w szpitalu
15:47 Niemcy: nie ma jasności w sprawie Patriotów dla Ukrainy
15:45 USA: sekretarz skarbu Bessent stwierdził, że potrzebna jest rewizja całego systemu Rezerwy Federalnej
15:38 Syria: kilkuset beduińskich cywilów ewakuowanych w poniedziałek z druzyjskiej Suwejdy
14:45 Ukraina: minister obrony Szmyhal stwierdził, że państwo potrzebuje 6 mld dolarów na zakupy obronne
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Biskupi wystąpili w obronie zagrożonej Ojczyzny!

Źródło: kai

Hiszpańscy biskupi oraz organizacje katolików świeckich, w tym prawników katolickich, zaapelowały do władz Hiszpanii o odstąpienie od zamiaru wydania amnestii dla separatystów z Katalonii. Ich zdaniem decyzja ta nie służy utrzymaniu państwa prawa oraz demokracji w Hiszpanii.

W ocenie arcybiskupa Valladolid, Luisa Argüello, decyzja premiera socjalistów (PSOE) Pedro Sancheza, który zabiega o poparcie separatystów z Katalonii do utworzenia swojego trzeciego rządu jest nieuzasadniona i została podjęta z powodu presji politycznej. Były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Hiszpanii przestrzegł, że skazani z powodu dążenia do secesji Katalonii od Hiszpanii politycy nie uznają, że popełnili wykroczenie przeciwko hiszpańskiemu prawu.

Z kolei bp Santiago Gómez Sierra, ordynariusz diecezji Huelva, określił zapowiedź amnestii dla separatystów z Katalonii jako „wątpliwą pod względem moralnym”.

Od kilku dni w Hiszpanii trwają antyrządowe protesty obywateli przeciwko objęciu amnestią przez rząd Pedro Sancheza osób skazanych za separatyzm w Katalonii. Posiadające po 7 deputowanych w Kongresie Deputowanych, niższej izbie hiszpańskiego parlamentu, dwa separatystyczne ugrupowania: Republikańska Lewica Katalonii (ERC) i Razem dla Katalonii (Junts), w zamian za poparcie dla trzeciego rządu Sancheza oczekują amnestii dla wszystkich ściganych separatystów przez hiszpańskie służby, w tym organizatorów nielegalnego referendum w sprawie niepodległości regionu z 2017 roku.

Pomimo wyborów parlamentarnych zorganizowanych 23 lipca Hiszpania wciąż pozostaje bez rządu. Wprawdzie głosowanie wygrała kierowana przez Alberto Núñeza Feijóo Partia Ludowa (PP), ale polityk tego centroprawicowego ugrupowania nie uzyskał we wrześniu wotum zaufania od Kongresu.

kai.pl

Wiadomości

Zastanawiali się na antenie co by było z Polską, gdyby nie napaść Hitlera i Stalina. Ich teoria szokuje

Sielawa z jeziora Piaseczno – kulinarna podróż po Lubelszczyźnie z kuchnią dworską

Facet przebrany za Beatę Kozidrak w likwidowanej TVP. Na to medium płacimy miliardy

Ranking WTA: Stabilna czołówka, rekordowy awans Klimovicovej

Manowska pisze do Hołowni ws. listu Bodnara: nie było żadnych nieprawidłowości

Weekend protestów przeciw polityce migracyjnej rządu Tuska

Wstajemy z Gminą Czorsztyn i Myślenicami – wakacyjne spotkania z kulturą, historią i lokalną energią

Ruchniewicz pod okiem śledczych. "Nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków"

Błaszczak punktuje rząd Tuska: z taką władzą jak teraz, chaos będzie się tylko pogłębiał [WIDEO]

To było do przewidzenia. Wałęsa nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu Karola Nawrockiego

Sondaże pikują, wyborcy nie kryją rozczarowania. Dziś narada liderów koalicji 13 grudnia przed ogłoszeniem rekonstrukcji

Morawiecki upomina Merza: Polacy w demokratycznych wyborach decydują, kto i jak ich reprezentuje

Lech walczy o Ligę Mistrzów. Czy przełamie wieloletnią niemoc polskich klubów?

Kowalski: trzeba utrącić kręgosłup antypaństwowej narracji

Ruchniewicz ucieka od odpowiedzialności za manipulacje ws. zbrodniarza Maksymiliana Schnepfa

Najnowsze

Zastanawiali się na antenie co by było z Polską, gdyby nie napaść Hitlera i Stalina. Ich teoria szokuje

Manowska pisze do Hołowni ws. listu Bodnara: nie było żadnych nieprawidłowości

Weekend protestów przeciw polityce migracyjnej rządu Tuska

Wstajemy z Gminą Czorsztyn i Myślenicami – wakacyjne spotkania z kulturą, historią i lokalną energią

Ruchniewicz pod okiem śledczych. "Nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków"

Sielawa z jeziora Piaseczno – kulinarna podróż po Lubelszczyźnie z kuchnią dworską

Facet przebrany za Beatę Kozidrak w likwidowanej TVP. Na to medium płacimy miliardy

Ranking WTA: Stabilna czołówka, rekordowy awans Klimovicovej