Przejdź do treści
14:30 Szwecja: Premier Kristersson pogratulował Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa
14:23 Nigeria: Co najmniej 9 osób zginęło w wyniku wybuchu bomby na parkingu autobusowym
13:35 Polska: Prezydent podpisał nowelę w sprawie podniesienia zasiłku pogrzebowego z 4 do 7 tys. zł
12:52 Indie: Co najmniej 34 osoby zginęły w powodziach na północnym wschodzie kraju
12:35 IMGW: burze i silny deszcz w południowej Polsce
Wybory 2025 Prezydent Andrzej Duda pogratulował Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich
Wybory 2025 PKW ogłosiła oficjalnie, że wybory prezydenckie wygrał Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów
Wybory 2025 Szef PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 71,63 proc.
Protest We wtorek (3 czerwca) o godz. 12:00, pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12 w Warszawie, odbędzie się protest pod hasłem: "Zabierzcie namiestnika!". Organizuje: Ruch Obrony Granic
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Bill Clinton trafił na oddział intensywnej opieki medycznej

Źródło: Fot. PAP/EPA/Thais Llorca

Były prezydent Bill Clinton trafił na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala w Irvine w Kalifornii w związku z zakażeniem krwi - podała w czwartek CNN. 75-letni Clinton jest w dobrej kondycji i zachowuje dobry nastrój - poinformował jego rzecznik.

Angel Urena podkreślił, że hospitalizacja Clintona, prezydenta Stanów Zjednoczonych w latach 1993-2001, nie ma związku z zakażeniem koronawirusem. Dodał też, że Clinton jest "bezgraniczne wdzięczny lekarzom, pielęgniarkom i pozostałemu personelowi medycznemu za znakomitą opiekę".

Z tekstu, jaki Urena opublikował na Twitterze w czwartek wynika, że Clinton został przyjęty na oddział intensywnej terapii w Centrum medycznym UCI jeszcze we wtorek.

Rzecznik zapewnił, że kondycja Clintona jest "stabilna, a on sam zachowuje dobry nastrój".

- Dobrze reaguje na podany mu antybiotyk - zaznaczył też Urena.

W niektórych doniesieniach pojawiła się sugestia, że powodem hospitalizacji Clinton jest sepsa, ale informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona.

CNN zaznacza, że skierowanie 42. prezydenta Stanów Zjednoczonych na oddział intensywnej opieki medycznej było podyktowane przede wszystkim chęcią zapewnienia prywatności.

W komunikacie lekarzy opiekujących się Clintonem podano, że nie korzysta on z respiratora, a jego obecny pobyt w szpitalu nie ma związku z jego wcześniejszymi problemami kardiologicznymi czy też z Covid-19.

Bill Clinton, czyli William Jefferson Blythe III Clinton był 42. prezydentem Stanów Zjednoczonych (w latach 1993–2001). W latach 1982–1992 był gubernatorem stanu Arkansas. Wcześniej sprawował funkcję prokuratora generalnego w tym stanie. 

PAP

Wiadomości

Sławomir Cenckiewicz: Stało się! Wygraliśmy! Bracie! Karolu, Panie Prezydencie

Wielkie zwycięstwo szerokiego frontu prawicy! Karol Nawrocki prezydentem Polski

Żadnej refleksji. Biejat już wie, dlaczego przegrał Trzaskowski

Kolejny sukces na naszym koncie! Padł REKORD odsłon

Simon Yates wygrywa Giro d’Italia 2025

Marianna Schreiber świętuje Dzień Dziecka. Pokazała córkę i wspomniała, jak wiele przeszła: „To sens mojego życia”

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie w Katowicach

PILNE: Etna niespodziewanie wybuchła [WIDEO]

Błaszczak: Tusk przegrał więcej niż Trzaskowski

Przerażająca cisza. Tusk ma wystąpić w telewizji!

Deklaracje przedterminowych wyborów

Justyna Steczkowska uderza w TVP. „Złamali mi serce”. Nowe doniesienia o kulisach sporu

NBA: Kolega Sochana z wyjątkowym wyróżnieniem! Został najlepiej blokującym zawodnikiem w lidze

Wildstein bez ogródek po wyborach: dojdzie do zmiany władzy w Polsce!

Kempa: przede wszystkim przegrał Donald Tusk. Czas na emeryturę panie Donaldzie!

Najnowsze

Sławomir Cenckiewicz: Stało się! Wygraliśmy! Bracie! Karolu, Panie Prezydencie

Simon Yates wygrywa Giro d’Italia 2025

Marianna Schreiber świętuje Dzień Dziecka. Pokazała córkę i wspomniała, jak wiele przeszła: „To sens mojego życia”

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie w Katowicach

PILNE: Etna niespodziewanie wybuchła [WIDEO]

Wielkie zwycięstwo szerokiego frontu prawicy! Karol Nawrocki prezydentem Polski

Żadnej refleksji. Biejat już wie, dlaczego przegrał Trzaskowski

Kolejny sukces na naszym koncie! Padł REKORD odsłon