Przejdź do treści
10:57 Polska: Przyducha w rzece Elbląg i mniejszych rzekach Tina Górna i Tina Dolna
09:29 Lubelskie: Śledczy zakończyli oględziny na miejscu eksplozji dronu w Osinach
09:26 Chiny: Co najmniej siedem osób zginęło po zerwaniu się lin na budowie mostu kolejowego
09:05 Warszawa: W piątek i sobotę na Bemowie utrudnienia związane z koncertem
08:44 USA: Morderca rodziców sprzed ponad 35 lat nie wyjdzie warunkowo na wolność
08:27 Warszawa: W piątek początek kolejnych weekendowych remontów
07:19 Ukraina: Siły Systemów Bezzałogowych ponownie zaatakowały rurociąg Przyjaźń
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Białoruska „eskorta” zdemaskowała rosyjskich oligarchów

Źródło: youtube/Алексей Навальный

Ta drobna blond Białorusinka wywołała w Rosji niemały skandal. Dziewczyna w opublikowała w formie notatek książkę zatytułowaną „Poradnik uwodzenia miliarderów”. Opisała tam jak wygląda życie rosyjskich oligarchów. Sprawę zbadał Aleksiej Navalny, czołowy rosyjski opozycjonista i jego Fundacja Walki z Korupcją, która przeprowadziła w tej sprawie śledztwo.

Navalny swoje ostatnie korupcyjne śledztwo nazwał „najdziwniejszym” i najbardziej owocnym. Jego dochodzenie skupia się wokół Nasti Rybki (Anastasija Waszukiewicz), która sama relacjonowała na jednym z portali społecznościowych a także we wspomnianej wcześniej „książce” - poradniku uwodzenia miliarderów, jak wygląda życie rosyjskich oligarchów. Znalazły się tam fragmenty opisujące spotkania z biznesmenami, a nawet wicepremierem Rosji Siergiejem Prichodką. Białorusinka zamieściła szereg intymnych relacji i usług erotycznych dla Rosyjskich „elit”.

Dziewczyna, oficjalnie pracuje jako ochroniarz. Jej działalność dokładniej określa się jednak jako „eskorta” - czyli to po prostu kobieta do towarzystwa. Sama dziewczyna, w jednym z rosyjskich programów po ujawnieniu skandalu została tam nazwana bez ogródek prostytutką, z czym jej samej ciężko było polemizować.

Nawalny w swoim śledztwie, w którym ujawnił to, co publikowała sama Nastia Rybka i potwierdził jej kontakty z różnymi rosyjskimi VIP-ami, pokazał najpierw incydent, który miał miejsce w biurze jego Fundacji. Otóż grupa kobiet w wyzywających strojach w towarzystwie kamery weszła do siedziby Fundacji by wywołać tam zamieszanie i dyskredytować działacza opozycji. Po tym jak zostały one wyproszone, robiły sobie zdjęcia pod szyldem fundacji. Navalny nie dotarł jeszcze do informacji kto dokładnie stoi za incydentem nasłania kobiet na jego Fundację. Wskazał jednak, że kobiety brały wcześniej udział w różnego rodzaju pikietach pod ambasadą Ameryki czy wspierały Jarvey’a Weinstein’a – wielokrotnie oskarżanego przez gwiazdy Hollywood o molestowanie. Navalny wskazał na powiązania Rybki z kobietami które „odwiedziły” jego fundację oraz pokazał nagranie, na którym bohaterka Rosyjskiego skandalu mówi, że przez ludzi takich jak on, toczą się wojny.

Rosyjski opozycjonista w materiale wideo pokazał dokładniej ostatnio opublikowane kontakty białoruskiej „eskorty” z rosyjskimi VIP-ami.

 

 

Navalny pokazał materiały, które potwierdzają kontakty Rybki, z rosyjskimi oligarchami i politykami.

 

bielsat, youtube/Алексей Навальный

Wiadomości

SPRAWDŹ TO!

Najnowszy sondaż poparcia. Na górze bez zmian, ale niżej - duże zaskoczenie!

Stanisław Soyka nie żyje. Gwiazdy wstrząśnięte nagłą śmiercią artysty

Polska blisko historycznego sukcesu w Europie! Walka o 12. miejsce w rankingu UEFA trwa

,,Cisza, która mówi'' czyli wspólnota kościoła młodych

Błaszczak pokazał, jak rząd Tuska chciał "oddać" część Polski bez walki. Zemsty ciąg dalszy

Co najmniej siedem osób zginęło po wypadku na budowie mostu kolejowego

Milczanowska: znakomita decyzja prezydenta Nawrockiego ws.ustawy wiatrakowe

Nocny dramat w Helu. Ucierpiało dwóch strażaków. Jest apel!

Morderca rodziców sprzed 35 lat nie wyjdzie na wolność!

Bogucki: ustawa wiatrakowa to lobbystyczna wrzutka

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Obóz rządzący jak katarynka. Hennig-Kloska znów PRÓBUJE uderzyć w prezydenta!

Michał Czernecki wycofuje się z „Tańca z Gwiazdami”! Problemy zdrowotne pokrzyżowały plany aktora

Rosyjski dron krążył nad Polską, mimo że Ukraińcy o tym ostrzegli

Przecier pomidorowy na zimę: domowa baza do sosów, zup i dań jednogarnkowych

Co się dzieje z cenami ropy w USA?

Najnowsze

SPRAWDŹ TO!

Najnowszy sondaż poparcia. Na górze bez zmian, ale niżej - duże zaskoczenie!

Błaszczak pokazał, jak rząd Tuska chciał "oddać" część Polski bez walki. Zemsty ciąg dalszy

Co najmniej siedem osób zginęło po wypadku na budowie mostu kolejowego

Milczanowska: znakomita decyzja prezydenta Nawrockiego ws.ustawy wiatrakowe

Nocny dramat w Helu. Ucierpiało dwóch strażaków. Jest apel!

Stanisław Soyka nie żyje. Gwiazdy wstrząśnięte nagłą śmiercią artysty

Polska blisko historycznego sukcesu w Europie! Walka o 12. miejsce w rankingu UEFA trwa

,,Cisza, która mówi'' czyli wspólnota kościoła młodych