Białoruś: Łukaszenka zapowiedział przekazanie uprawnień Radzie Bezpieczeństwa w sytuacji nadzwyczajnej
- Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapowiedział, że podpisze dekret dotyczący przekazania uprawnień prezydenckich Radzie Bezpieczeństwa w sytuacji nadzwyczajnej - podała państwowa agencja BiełTA.
- Wykryliśmy działania zagranicznych służb specjalnych, najwyraźniej CIA, FBI, nie wiem, kto z Amerykanów nad tym pracował. Wykryliśmy, że chcieli pojawić się w Mińsku i zorganizować zamach na prezydenta i dzieci – powiedział Łukaszenka.
Prezydent Białorusi uważa, że w organizację zamachu zaangażowani są: politolog Alaksandr Fiaduta i lider Białoruskiego Frontu Ludowego Ryhor Kastusiou oraz prawnik Juraś Ziankowicz.
Obecnie mężczyźni znajdują się w areszcie KGB w Mińsku.
Najnowsze
Atak na personel szpitala. Agresywna kobieta wtargnęła na SOR
„Miłość do ojczyzny sprawdza się w boju”. Ostra wymiana i historyczne oskarżenia
SPRAWDŹ TO!
Obrzydliwe przeróbki z prezydentem Nawrockim. Zapoczątkował to Trela? [ZOBACZ]