Przejdź do treści
13:41 Polska: W nocy w całym kraju spadnie śnieg. IMGW ostrzega przed zamieciami śnieżnymi na północy
13:40 Polska: IMGW ostrzega przed wzrostem poziomu wody m.in. w Bałtyku
13:26 Ekwador: Co najmniej sześć osób zabitych przez zamaskowanych napastników na zachodzie kraju
13:11 Polska: W Kościele katolickim w Polsce ofiary na tacę z 6 stycznia idą na misje
13:02 Tajlandia: Rząd oskarżył Kambodżę o naruszenie porozumienia o zawieszeniu broni
12:27 Pomorskie: Pożar budynku ZUS w Sztumie. Ewakuowano 80 osób
12:15 Warszawa: Zoo i Kampinoski Park Narodowy apelują o niedopalanie fajerwerków i petard
10:28 Pasażer promu Skania znalazł się za burtą, nie udało się go uratować
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Bal na Titanicu. Putin nie zauważa, że jego kraj jest bankrutem

Źródło: PAP/EPA/EVGENIY PAULIN / SPUTNIK / KREM

Wyrzucony z europejskich salonów i obłożony sankcjami prezydent Rosji wydaje się, jakby zupełnie nie rozumiał tego, co się dzieje w jego kraju. Władimir Putin zorganizował właśnie Pierwsze Euroazjatyckie Forum Gospodarcze, na którym przekonuje, że bankrutująca Rosja nadal jest graczem na światowych rynkach.

Rosyjski dyktator nie ma czego szukać wśród takich państw jak Stany Zjednoczone, Polska, Francja czy Wielka Brytania. Zorganizował więc forum z Armenią, Kazachstanem, Kirgistanem i Białorusią. Tematem spotkania była „Euroazjatycka integracja gospodarcza w erze globalnych zmian. Nowe możliwości dla działalności inwestycyjnej”. 

Putin zdaje się nie zauważać, że w jego kraju z powodu sankcji stają fabryki, a w sklepach nie można kupić niemal niczego. – Jeśli nie odgrodzimy się jakimś murem, to nikt nie będzie w stanie oddzielić takiego kraju jak Rosja – zaklinał rzeczywistość Putin. – Ci, którzy do tego dążą, wyrządzają szkody przede wszystkim sobie – dodał.

Prezydent Rosji nie widzi też zapaści gospodarczej swojego kraju. – Wiele naszych firm z tej samej Europy, nasi partnerzy z Europy ogłosiło, że odchodzi – mówił. – Czasami patrzysz na tych, którzy odchodzą: może dzięki Bogu? Zajmiemy ich nisze: nasz biznes, nasza produkcja – już dorosła i bezpieczna znajdzie się na przygotowanym przez naszych partnerów gruncie. Nic się nie zmieni – zapowiada.

Pogardzany przez świat prezydent wymyślił tym razem projekt „Wielkiej Eurazji”. – Wielkie Partnerstwo Eurazjatyckie ma za zadanie zmienić architekturę polityczną i gospodarczą, stać się gwarantem stabilności i dobrobytu na całym kontynencie i oczywiście z uwzględnieniem różnorodności modeli rozwojowych, kultur i tradycji wszystkich narodów – opowiada Putin.

Tymczasem ekonomiści są zgodni – rosyjska gospodarka bankrutuje. Tylko do końca tego roku ekonomiści przewidują załamanie PKB o 30 proc. Jak podkreśla Robin Brooks, główny ekonomista IIF, Rosja przestała publikować część danych gospodarczych, ale jego zespół śledzi stan eksportu 20 krajów do Rosji. Te informacje dają pewne pojęcie o tym, w jakiej kondycji jest gospodarka tego kraju.

Portal Telewizji Republika

Wiadomości

Po pięciu dniach media piszą o balonach, nie podając źródła, czyli TV Republika

Wielkie wyróżnienie dla Kochanowskiego. Polski środkowy w elitarnym gronie

Romski ślub Viki Gabor wywołał burzę. Dziadek narzeczonego: „Nie spodziewałem się takiego hejtu”

HIT DNIA

Tusk się "obudził" i dodał dziwny wpis. Dostał proste pytanie: gdzie są notatki?

Zima w pełni. IMGW ostrzega przed ciężkimi warunkami w 13 województwach

Gdy prezydent Nawrocki pracuje, Tusk ŚPI ,,Jawna kpina!!''

Pali się budynek ZUS w Sztumie. Ewakuowano 80 osób!

Prawnicy Dla Polski alarmują po wpisie aktywistki! "Sprawa jest niezwykle poważna"

Gol Martineza zapewnił Interowi pozycję lidera Serie A na koniec roku

Kida: obywatele nie są równo traktowani przez system sprawiedliwości w Polsce

NBA: Leonard nie do zatrzymania! Rekord kariery i show w LA

Wystrzałowy Sylwester na Lubelszczyźnie z Republiką. Tak przywitamy Nowy Rok!

Rozbito internetowy narkobiznes, zatrzymano kilkanaście osób!

Będą likwidować co trzeci szpital? ,,To są właśnie rozwiązania rządu Tuska''

Ponad połowa Polaków uważa, że sprawy gospodarcze idą w złym kierunku [SONDAŻ]

Najnowsze

Po pięciu dniach media piszą o balonach, nie podając źródła, czyli TV Republika

Zima w pełni. IMGW ostrzega przed ciężkimi warunkami w 13 województwach

Gdy prezydent Nawrocki pracuje, Tusk ŚPI ,,Jawna kpina!!''

Pali się budynek ZUS w Sztumie. Ewakuowano 80 osób!

Prawnicy Dla Polski alarmują po wpisie aktywistki! "Sprawa jest niezwykle poważna"

Wielkie wyróżnienie dla Kochanowskiego. Polski środkowy w elitarnym gronie

Romski ślub Viki Gabor wywołał burzę. Dziadek narzeczonego: „Nie spodziewałem się takiego hejtu”

HIT DNIA

Tusk się "obudził" i dodał dziwny wpis. Dostał proste pytanie: gdzie są notatki?